Generální partner
Světlý režim
20. listopad 2015

Hit kola k vidění na Kovoně, Karviná-Znojmo (so,13:30)

Třetí proti prvnímu – šlágr první jarní předehrávky je jasný. Svěřenci Jozefa Webera chtějí odčinit herní i výsledkový propadák z Pardubic a rozloučit se vítězstvím.
Smrsknout sedmibodový náskok Jihomoravanů – to je jasný cíl pro sobotu. Jenže Znojmo přijede do Karviné v naprosté pohodě, zatímco domácí mohou mít v hlavách nepovedené utkání v Pardubicích. „Věřím, že hráči budou mít velkou motivaci uspět. Navíc by bylo vhodné se omluvit za blamáž, kterou předvedli v minulém zápase. Věřím, že to zvládneme a přezimujeme na medailových pozicích,“ řekl před utkáním trenér Karviné Jozef Weber.

Karvinští jsou jediným týmem, který dokázal Znojmo v letošní sezóně obrat v domácím prostředí o body. Zápas v létě skončil 1:1 – ale nemusel. „Ve druhé půli jsme byli lepší. Pevně věřím, že si na ten zápas kluci vzpomenou,“ usmál se Weber, podle kterého mají hosté ustálenou sestavu a své výsadní postavení  si budou chtít ve Slezsku upevnit. Scházet jim však bude Radim Nepožitek, jenž pyká za čtyři žluté karty.

Trenérské duo Uličný a Kučera může být prozatím s podzimem spokojeno – 10 výher, tři remízy a jediná porážka jsou toho jasným důkazem. Navíc je Znojmo nejlépe střílejícím týmem Fotbalové národní ligy s třiatřiceti góly. Poslední tři dalo minulý týden Opavě. Sice vyhrálo, ale výkon nebyl podle trenéra Kučery v pořádku. Opava naštěstí své šance neproměnila. Po přestávce jsme výsledek doslova ubránili,“ řekl pro klubový web.

Znojmo přijede do Karviné  opět po půl roce a tentokrát v roli favorita. Naposledy se tady představilo 13. května v rámci 27. kola minulé sezóny. Zápas ovládli domácí, kteří vyhráli přesvědčivě 3:1. Podobný výsledek by potěšil i v sobotu, což by mimo jiné znamenalo probuzení karvinských střelců. Právě se špatnou koncovkou se karvinský tým potýká od začátku října. „Je to smutné, když paradoxně vyznáváme útočnou filozofii. Netrápíme se však poslední dobou jen venku, ale i doma. Musíme se střelecky probrat v utkání, ve kterém bude Znojmo, aspoň při pohledu do tabulky, favoritem,“ burcuje Jozef Weber.

Utkání 16. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – 1. SC Znojmo FK začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 21. listopadu ve 13:30 hodin. Hlavní rozhodčí bude paní Jana Adámková, na čarách ji budou asistovat kolegové  Pilný a Arnošt.

V poločase proběhne (letos poslední) soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná