Mlade talenty

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců

31.07.2019 | redakce
 

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců Za deset dnů už týmům U19 & U17 startuje nová sezóna, proto je nejvyšší čas zhodnotit tu uplynulou...

 

U19

Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „První dorosteneckou ligu v sezóně 2018/2019 absolvovali hráči ročníku 2000 a mladší. Kádr, který ji úspěšně odehrál, se začal tvořit od července. Letní přípravné období bylo zpestřeno účastí na několika turnajích. Tyto kvalitní turnaje společně s tréninkovými jednotkami se promítly do vynikajícího vstupu, kdy jsme po šesti kolech celou soutěž vedli. Ovšem ani my jsme se s nástupem školního roku nevyvarovali slabšího období a po podzimní části jsme získali 19 bodů. Zimní přípravné období bylo proloženo soustředěními na Slovensku a v Polsku, kde jsme odehráli kvalitní duely a měli vytvořené vynikající podmínky.  
V úvodu jarní části se nám výsledkově nedařilo, i když v dohrávce proti Spartě nebo Hradci Králové to herně bylo velice slušné. Po nevydařeném utkání na Slovácku se ukázala síla a odhodlanost kluků - poctivým tréninkem a dobrým herním stylem, přišla odměna v podobě série úspěšných výsledků. Postupem času jsme uhráli dostatečný počet bodů a soutěž pro další ročník uhájili. 
Ve většině zápasů byl pro nás charakteristický kombinační fotbal, chtěli jsme tvořit i v těžkých zápasových situacích. S pokrokem v této oblasti jsme byli nejvíce spokojeni. Ve hře se ale samozřejmě našla spousta nedostatků i problémů, což je v mládeži přirozené. Je třeba ocenit to, jak kluci zvládli své školní (někteří maturitní) povinnosti s nároky na nejvyšší celostátní soutěž dorostu. 
Hráčům patří poděkování za celoroční přístup k tréninku i zápasům a v neposlední řadě i za příkladné chování a reprezentaci klubu i města Karviná. Vedení klubu děkujeme za vytvořené výborné podmínky a podporu v celé sezóně. V sezóně byla pro nás také klíčová spolupráce s celým realizačním týmem, a také s ostatními trenéry napříč celým klubem. Za tuto spolupráci jsme vděčni a vážíme si ji. Klukům z ročníku 2000, jelikož uzavřeli svou mládežnickou fotbalovou etapu, speciálně děkujeme a v seniorském fotbale jim přejeme hodně sportovního štěstí a v prvních letech mezi muži i dostatek trpělivosti.“

12. místo 37 bodů (skóre 41:53)

U17

Trenéři Marcel Frajt a Miroslav Štěpánek: „Jarní část hodnotíme oproti podzimní jako herně lepší a vydařenější. Z pohledu umístění je 13. místo s dvaatřiceti body nelichotivé, ale z pohledu zapracování hráčů do vyšších kategorií (U18 nebo U19) jsme spokojení. To se povedlo! Jsme rádi, že funguje trojúhelník rodina-škoda-fotbal a věříme, že časem se některý z kluků zapracuje do výstavní kategorie klubu – ligového A-týmu. 
Musíme vyjádřit spokojenost i s tím, že jsme v jarní části mohli poslat některé kluky do reprezentace (Goj, Jurčák, Molitorisz a Fukala). S tím úzce souvisí i dané podmínky, které v Karviné všichni máme a je potřeba si toho vážit a poděkovat za ně celému klubovému vedení. Další věcí je vnitřní motivace, s tím už si ale musí každý hráč poradit sám, protože správné naladění je nesmírně důležité.
Děkujeme svým nejbližším spolupracovníkům – šéfovi SCM Petru Gibalovi a vedoucímu družstva Karlu Serafinovi, který zároveň připravuje i gólmany. Samozřejmě děkujeme i samotným hráčům za odpracovanou sezónu a rodičům za podporu.“

13. místo 32 bodů (skóre 41:72)

• BÉČKO: Sedm gólů do sítě Opavy
včera - Dva hattricky byly k vidění v neděli na Kovoně - derby slezských rezerv ovládli Karvinští vysoko 7:0. Třemi góly se blýskli Šašinka s Vlachovským.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem