Generální partner
Světlý režim
31. červenec 2019

Hodnocení sezóny trenérů ligových dorostenců

Za deset dnů už týmům U19 & U17 startuje nová sezóna, proto je nejvyšší čas zhodnotit tu uplynulou...
U19

Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „První dorosteneckou ligu v sezóně 2018/2019 absolvovali hráči ročníku 2000 a mladší. Kádr, který ji úspěšně odehrál, se začal tvořit od července. Letní přípravné období bylo zpestřeno účastí na několika turnajích. Tyto kvalitní turnaje společně s tréninkovými jednotkami se promítly do vynikajícího vstupu, kdy jsme po šesti kolech celou soutěž vedli. Ovšem ani my jsme se s nástupem školního roku nevyvarovali slabšího období a po podzimní části jsme získali 19 bodů. Zimní přípravné období bylo proloženo soustředěními na Slovensku a v Polsku, kde jsme odehráli kvalitní duely a měli vytvořené vynikající podmínky.  
V úvodu jarní části se nám výsledkově nedařilo, i když v dohrávce proti Spartě nebo Hradci Králové to herně bylo velice slušné. Po nevydařeném utkání na Slovácku se ukázala síla a odhodlanost kluků - poctivým tréninkem a dobrým herním stylem, přišla odměna v podobě série úspěšných výsledků. Postupem času jsme uhráli dostatečný počet bodů a soutěž pro další ročník uhájili. 
Ve většině zápasů byl pro nás charakteristický kombinační fotbal, chtěli jsme tvořit i v těžkých zápasových situacích. S pokrokem v této oblasti jsme byli nejvíce spokojeni. Ve hře se ale samozřejmě našla spousta nedostatků i problémů, což je v mládeži přirozené. Je třeba ocenit to, jak kluci zvládli své školní (někteří maturitní) povinnosti s nároky na nejvyšší celostátní soutěž dorostu. 
Hráčům patří poděkování za celoroční přístup k tréninku i zápasům a v neposlední řadě i za příkladné chování a reprezentaci klubu i města Karviná. Vedení klubu děkujeme za vytvořené výborné podmínky a podporu v celé sezóně. V sezóně byla pro nás také klíčová spolupráce s celým realizačním týmem, a také s ostatními trenéry napříč celým klubem. Za tuto spolupráci jsme vděčni a vážíme si ji. Klukům z ročníku 2000, jelikož uzavřeli svou mládežnickou fotbalovou etapu, speciálně děkujeme a v seniorském fotbale jim přejeme hodně sportovního štěstí a v prvních letech mezi muži i dostatek trpělivosti.“

12. místo 37 bodů (skóre 41:53)

U17

Trenéři Marcel Frajt a Miroslav Štěpánek: „Jarní část hodnotíme oproti podzimní jako herně lepší a vydařenější. Z pohledu umístění je 13. místo s dvaatřiceti body nelichotivé, ale z pohledu zapracování hráčů do vyšších kategorií (U18 nebo U19) jsme spokojení. To se povedlo! Jsme rádi, že funguje trojúhelník rodina-škoda-fotbal a věříme, že časem se některý z kluků zapracuje do výstavní kategorie klubu – ligového A-týmu. 
Musíme vyjádřit spokojenost i s tím, že jsme v jarní části mohli poslat některé kluky do reprezentace (Goj, Jurčák, Molitorisz a Fukala). S tím úzce souvisí i dané podmínky, které v Karviné všichni máme a je potřeba si toho vážit a poděkovat za ně celému klubovému vedení. Další věcí je vnitřní motivace, s tím už si ale musí každý hráč poradit sám, protože správné naladění je nesmírně důležité.
Děkujeme svým nejbližším spolupracovníkům – šéfovi SCM Petru Gibalovi a vedoucímu družstva Karlu Serafinovi, který zároveň připravuje i gólmany. Samozřejmě děkujeme i samotným hráčům za odpracovanou sezónu a rodičům za podporu.“

13. místo 32 bodů (skóre 41:72)
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?