Mlade talenty

Hostování Jakuba Šašinky dotaženo!

11.07.2019 | redakce
 

Hostování Jakuba Šašinky dotaženo! Karvinští získali na hostování s opcí útočníka! Do Karviné se stěhuje Jakub Šašinka z ostravského Baníku. Oficiálně byl transfer dotažen ve čtvrtek odpoledne.

 

Starší ze sourozeneckého dua Šašinků už je v Karviné dva týdny. Ale až nyní se povedlo jeho angažování dotáhnout. „Jakub k nám přichází z Ostravy na hostování s opcí. Věříme, že se mu bude v našem klubu dařit,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Šašinkův příchod se hodně zamlouvá kouči Františku Strakovi. „Kuba je sice introvert, ale bijec. Líbilo se mi, že za mnou přišel a řekl odhodlaně, že tady chce s námi být a hrát za Karvinou. To beru, to je ohromně pozitivní. Jeho adaptace může chvilinku trvat, ale počkáme,“ prohlásil hlavní kouč MFK Karviná.

Odchovanec Baníku má v české nejvyšší soutěži odkopáno 51 zápasů a vstřeleny 3 góly. Během své profesionální kariéry působil také na Slovensku, konkrétně v Popradu. V karvinském dresu zasáhl do dvou přípravných utkání a v generálce s FK Pohronie rozhodl dvěma góly o vítězství. 

Sám Jakub Šašinka je rád, že se jeho příchod nakonec uskutečnil. „Konečně se můžu soustředit jen na fotbal. V Baníku je momentálně obrovská konkurence, nehrál bych. Angažmá v Karviné vítám,“ podotkl třiadvacetiletý Šašinka. Kvituje také skutečnost, že to do Karviné nebude mít daleko. „Sednu do auta a ze Sviadnova jsem tady po dálnici za nějakých pětadvacet minut,“ usmál se.• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem