Mlade talenty

Hráči postupně absolvují zátěžové testy (+ VIDEO)

05.01.2018 | redakce
 

Hráči postupně absolvují zátěžové testy (+ VIDEO) Čtvrtek, pátek, pondělí - dva z tří "testovacích" dnů už mají někteří hráči za sebou, zbytek půjde v pondělí. Fotbalisté MFK Karviná absolvují v Ostravě na Klinice sportovní medicíny zátěžové testy.

 

Příjemný a ochotný personál Kliniky sportovní medicíny v Ostravě pomáhal hráčům s úspěšným absolvováním zátěžových testů a diagnostikou. O co vlastně jde v tomto konkrétním případě? Zjednodušeně o spiroergometrické vyšetření s progresivně narůstající zátěží na běžeckém páse, kde je možnost monitorovat po celou dobu zátěže EKG křivku.

Hráči (brankáři tyto testy neabsolvují) nejprve musí vyplnit povinný vstupní dotazník, poté projdou nutným vyšetřením a posledním bodem je už zmíněný běžecký pás, na kterém makají do maxima - není tedy určeno, kolik minut mají/musí vydržet. Po zahřátí se v minutových intervalech zátěž přidává až do okamžiku, kdy sami vyčerpáním skončí...


Testy kondice jsou důležitou součástí každého soutěžního období, i když podle zaměstnanců Kliniky sportovní medicíny stačí takto testovat jednou do roka. Ostatně to potvrzuje Marek Janečka. „Na Slovensku jsme stejné testy měli jednou ročně a druhý půlrok nás testovali pomocí fotobuněk a tzv. YO-YO testu. Každopádně v Ostravě to bylo sice náročné, ale fajn,“ prohlásil Janečka. 

Fotogalerie

               
 

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna