Generální partner
Světlý režim
12. červenec 2019

Hrdlička: Návrat do české ligy? Nostalgie!

Zkušený slovenský gólman Libor Hrdlička posílil v letním období karvinský tým. Do české ligy se vrací po dlouhých deseti letech.

Libore, do české ligy se vracíte po dlouhé době. Víte přesně po kolika?
V Brně mi skončila smlouva v roce 2009, takže po deseti letech. Do Zbrojovky jsem přišel ještě v dorostu, následně jsem se přes juniorku prokousal do prvního týmu, ale pouze jako náhradní brankář. V té době byli ve Zbrojovce Tomáš Bureš s Martinem Lejsalem.

V Česku máte pouze dva ligové starty. Proč?
Bylo těžké se přes oba dostat do brány. Podařilo se mi to někdy ke konci ročníku 2006/2007, kdy Tomáš Bureš dostal červenou kartu v Mladé Boleslavi. Zbytek utkání, asi hodinu, jsem dochytal a do brány jsem se postavil i v následujícím zápase proti pražské Spartě.

Velmi zajímavým faktem je, že se obnovenou premiéru můžete zažít znovu na trávníku Mladé Boleslavi. Vnímáte to?
Jo, hned mi to došlo. Jsem zvědavý, jestli se něco v české lize změnilo. Tím, že začínáme v Mladé Boleslavi, tak to pro mě může být trochu nostalgie. I když jistou nostalgií je celkový návrat po deseti letech (úsměv).


Jakým směrem jste se vydal po konci smlouvy v Brně?
Naskytla se mi šance se vrátit na Slovensko, konkrétně do Ružomberku. Následovala angažmá na Ukrajině, v Gruzii a Polsku. Udělal jsem si takovou „tour“ po Evropě (smích).

Naposledy jsem byl kmenovým hráčem Trenčína?
Ano, ale poslední dva měsíce jsem pomáhal svému mateřskému klubu Interu Bratislava, který s Trenčínem úzce spolupracuje.

Nyní jste v Karviné. Od začátku přípravy polykáte tréninkové dávky od kouče brankářů Branislava Rzeszota. Jak se „upekl“ váš příchod?
Braňo mě oslovil, zda bych neměl zájem přijet do Karviné na testy. Známe se z Ružomberku, stejně tak s trenérem Strakou. Zájem z české ligy mě potěšil, protože její úroveň je pořád kvalitní. Byl jsem vlastně hned k této nabídce nakloněný. Mám radost, že jsem tady.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii