Mlade talenty

Hrdlička: Návrat do české ligy? Nostalgie!

12.07.2019 | redakce
 

Hrdlička: Návrat do české ligy? Nostalgie! Zkušený slovenský gólman Libor Hrdlička posílil v letním období karvinský tým. Do české ligy se vrací po dlouhých deseti letech.

 

Libore, do české ligy se vracíte po dlouhé době. Víte přesně po kolika?
V Brně mi skončila smlouva v roce 2009, takže po deseti letech. Do Zbrojovky jsem přišel ještě v dorostu, následně jsem se přes juniorku prokousal do prvního týmu, ale pouze jako náhradní brankář. V té době byli ve Zbrojovce Tomáš Bureš s Martinem Lejsalem.

V Česku máte pouze dva ligové starty. Proč?
Bylo těžké se přes oba dostat do brány. Podařilo se mi to někdy ke konci ročníku 2006/2007, kdy Tomáš Bureš dostal červenou kartu v Mladé Boleslavi. Zbytek utkání, asi hodinu, jsem dochytal a do brány jsem se postavil i v následujícím zápase proti pražské Spartě.

Velmi zajímavým faktem je, že se obnovenou premiéru můžete zažít znovu na trávníku Mladé Boleslavi. Vnímáte to?
Jo, hned mi to došlo. Jsem zvědavý, jestli se něco v české lize změnilo. Tím, že začínáme v Mladé Boleslavi, tak to pro mě může být trochu nostalgie. I když jistou nostalgií je celkový návrat po deseti letech (úsměv).


Jakým směrem jste se vydal po konci smlouvy v Brně?
Naskytla se mi šance se vrátit na Slovensko, konkrétně do Ružomberku. Následovala angažmá na Ukrajině, v Gruzii a Polsku. Udělal jsem si takovou „tour“ po Evropě (smích).

Naposledy jsem byl kmenovým hráčem Trenčína?
Ano, ale poslední dva měsíce jsem pomáhal svému mateřskému klubu Interu Bratislava, který s Trenčínem úzce spolupracuje.

Nyní jste v Karviné. Od začátku přípravy polykáte tréninkové dávky od kouče brankářů Branislava Rzeszota. Jak se „upekl“ váš příchod?
Braňo mě oslovil, zda bych neměl zájem přijet do Karviné na testy. Známe se z Ružomberku, stejně tak s trenérem Strakou. Zájem z české ligy mě potěšil, protože její úroveň je pořád kvalitní. Byl jsem vlastně hned k této nabídce nakloněný. Mám radost, že jsem tady.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem