Mlade talenty

JUNIORKA: Výsledkově i herně nepovedený podzim

30.12.2018 | redakce
 

JUNIORKA: Výsledkově i herně nepovedený podzim Devítibodové manko na čtvrté postupující místo má po podzimu juniorka MFK. V závěrečných pěti jarních duelech je šance na postup podle trenérského štábu spíš v rovině teorie.

 

Sedmnáct bodů v šestnácti zápasech a skóre 15:33. Výsledkově nepříliš povedenou první polovinou posledního soutěžního ročníku Juniorské ligy má za sebou tým trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana. 

Kromě kmenových borců a hráčů A-týmu, které chtěli mít trenéři v zápasovém rytmu, dostávali ve velké míře šanci hráči dorosteneckého věku. „S tím můžeme být pochopitelně spokojení. Naši kmenoví hráči se určitě posunuli dál a někteří z nich dostanou prostor v zimní přípravě prvoligového A-týmu,“ začal s hodnocením jeden z trenérů Marek Bielan.

Pozitivně však hodnotil také výkony áčkových fotbalistů. „Petr Galuška se u nás rozehrál a v závěru podzimu patřil do základní sestavy MFK ve FORTUNA:LIZE. To samé se dá říct o Vojtovi Smržovi, který se na začátku sezóny u nás dostával do zápasové formy po zranění,“ řekl trenér Bielan.

Suverénně nejméně nastřílených gólů se odráží na sedmém místě z osmi účastníků moravské skupiny Juniorské ligy. Ovšem důležitější jsou samotné výkony hráčů, snaha a přístup k jednotlivým zápasům. „Při celkovém hodnocení převládá spíš spokojenost s individualitami. Výsledkově ani herně nám podzim nevyšel, proto šance být mezi nejlepší čtyřkou, která si zahraje o titul, je mizivá. Nedá se nic dělat,“ prohodil Bielan. 

Na podzim si aspoň minutu zahrálo celkem 46 hráčů včetně dvou brankářů. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Jan Suchan. Do skupiny o titul postoupí prvních šest týmů české skupiny a čtyři nejlepší z moravské skupiny. Týmy na nižších pozicích si proti sobě zahrají skupinu o konečné umístění. Start zimní přípravy je naplánován na pondělí 7. ledna.

PODZIMNÍ VÝSLEDKY A JARNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE.

• Víkendové výsledky týmů MFK
včera - Slovácko-U19 2:1, U18-Blansko 2:1, Slovácko-U17 2:3, U16-Blansko 5:2, Jihlava-U15 1:1, Jihlava-U14 6:3.

• Čolić vynechá derby s Baníkem
včera - Pro 4 žluté karty musí obránce či záložník ob Benjamin Čolić vynechat následující utkání, kterým bude to páteční proti ostravskému Baníku. Bosenský fotbalista uviděl čtvrtou žlutou kartu na půdě pražské Dukly. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila Disciplinární komise LFA.

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 3 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
20.3. - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem