Mlade talenty

JUNIORKA: Výsledkově i herně nepovedený podzim

30.12.2018 | redakce
 

JUNIORKA: Výsledkově i herně nepovedený podzim Devítibodové manko na čtvrté postupující místo má po podzimu juniorka MFK. V závěrečných pěti jarních duelech je šance na postup podle trenérského štábu spíš v rovině teorie.

 

Sedmnáct bodů v šestnácti zápasech a skóre 15:33. Výsledkově nepříliš povedenou první polovinou posledního soutěžního ročníku Juniorské ligy má za sebou tým trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana. 

Kromě kmenových borců a hráčů A-týmu, které chtěli mít trenéři v zápasovém rytmu, dostávali ve velké míře šanci hráči dorosteneckého věku. „S tím můžeme být pochopitelně spokojení. Naši kmenoví hráči se určitě posunuli dál a někteří z nich dostanou prostor v zimní přípravě prvoligového A-týmu,“ začal s hodnocením jeden z trenérů Marek Bielan.

Pozitivně však hodnotil také výkony áčkových fotbalistů. „Petr Galuška se u nás rozehrál a v závěru podzimu patřil do základní sestavy MFK ve FORTUNA:LIZE. To samé se dá říct o Vojtovi Smržovi, který se na začátku sezóny u nás dostával do zápasové formy po zranění,“ řekl trenér Bielan.

Suverénně nejméně nastřílených gólů se odráží na sedmém místě z osmi účastníků moravské skupiny Juniorské ligy. Ovšem důležitější jsou samotné výkony hráčů, snaha a přístup k jednotlivým zápasům. „Při celkovém hodnocení převládá spíš spokojenost s individualitami. Výsledkově ani herně nám podzim nevyšel, proto šance být mezi nejlepší čtyřkou, která si zahraje o titul, je mizivá. Nedá se nic dělat,“ prohodil Bielan. 

Na podzim si aspoň minutu zahrálo celkem 46 hráčů včetně dvou brankářů. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Jan Suchan. Do skupiny o titul postoupí prvních šest týmů české skupiny a čtyři nejlepší z moravské skupiny. Týmy na nižších pozicích si proti sobě zahrají skupinu o konečné umístění. Start zimní přípravy je naplánován na pondělí 7. ledna.

PODZIMNÍ VÝSLEDKY A JARNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE.

• Los nové sezóny ve středu
včera - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem