Generální partner
Světlý režim
1. květen 2017

Jan Kalabiška: Záchrana? Nyní už asi ano!

Velmi dobré utkání odehrál levý záložník Jana Kalabiška. Svůj výkon korunoval gólem a přihrávkou. Nejprve on dorážel po pobídce od svého parťáka Tomáše Wágnera, v samotném závěru si to oba prohodili.

Honzo, zhodnoťte, prosím, utkání s Hradcem Králové.
Obrovský těžký zápas, hosté hráli fakt dobře, až mě to trochu překvapilo. Přestože jsme šli poměrně brzy do dvoubrankového vedení. Sami jsme si to pak zkomplikovali. Ale nesložili jsme se, ukázali charakter a nakonec vstřelili další dva góly, na které Hradec už neodpověděl.

V lize jste vyhráli po pěti zápasech. Je to úleva?

Obrovská! Vyhrát jsme už potřebovali a naštěstí se to povedlo. Nutno říct, že jsme měli i kus štěstí a šli jsme tomu víc naproti.

Krátce před prvním gólem jste přežili tutovku hostujícího Trubače, který šel sám na brankáře Laštůvku. Považujete tento okamžik za klíčový v celém zápase?
Klíčový asi ne. Bylo by poměrně dost času s utkáním něco udělat. Podle mě byl klíčem k výhře ten můj gól na 3:2 (úsměv).Přehoupli jste se přes magických třicet bodů, které obvykle znamenají záchranu. Máte jich dvaatřicet, je to takříkajíc hotové?
Myslím, že nyní už asi ano.  Týmy ze dna tabulky by musely všechno vyhrát, my všechno prohrát a ještě to by jim možná nestačilo. Já to beru jako hotovou věc a jsem rád, že budeme hrát ligu i v další sezóně. Ovšem sezóna ještě nekončí, čekají nás závěrečná čtyři kola, ve kterých budeme chtít posbírat co nejvíc bodů.Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo