Generální partner
Světlý režim
21. listopad 2016

Jan Laštůvka: Sparta tentokrát byla hratelná

Po třinácti letech se gólman Jan Laštůvka vrátil na Letnou, kde tehdy pomohl v dresu Baníku k remíze 1:1 v jeho památné mistrovské sezóně. Jenže tentokrát musel s Karvinou její odchovanec strávit porážku 0:3.
Jak hodnotíte třígólovou porážku? 
Věděli jsme, že Sparta má svoje problémy, jenže naše akcie klesly hned v úvodu po velké chybě, které předcházel první gól. Navíc jsme dostali druhý gól do šatny a to se už hraje špatně. Ve druhé půli jsme měli dvě tutové šance, škoda. Kdyby aspoň jedna skončila v síti, tak by se zápas zamotal a mohlo to být třeba ještě zajímavější.

Zaznívaly hlasy, že Sparta byla tentokrát hratelná, souhlasíte?
Určitě jo. V žádném případě jsme tady nejeli s poraženeckou náladou. Už dlouho před utkáním nešlo nevnímat, že mezi marody a potrestanými hráči mají kluky především ze základní sestavy. 

Přesto kádr Sparty disponuje velkou kvalitou. Vyčnívá především kanonýr David Lafata, který umí dát gól z takřka každé situace. Chystal jste se na něj nějak speciálně?
Ne, na něho to ani nejde. Lafy je výborný útočník, který to ve vápně umí zakončit. Ostatně to potvrdil, ale usnadnili jsme mu to, jelikož si tam jeden jejich hráč doslova povodil dva nebo tři naše.

Ve druhé půlce října jste se trochu zasekli a pokračuje to i v listopadu, z pěti zápasů jste uhráli pouze čtyři body. Co s tím?
Je pravda, že momentálně nám to moc nejde. Teď je potřeba se připravit na Bohemku, bude to moc důležitý zápas, kterým se rozloučíme s domácím prostředím na podzim. Pak náš čeká pohár s Duklou a předehrávka v Brně. Nějaké body musíme udělat, liga je vyrovnaná.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo