Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2020

Jan Moravec už v dresu MFK Karviná pokračovat nebude

Po pěti letech se s klubem rozloučil spolehlivý univerzál a v poslední sezóně též pokladník Jan Moravec.

Čerstvě třiatřicetiletý fotbalista byl předposledním členem základní sestavy, která vybojovala v sezóně 2015/2016 historický postup do nejvyšší soutěže - nyní už v kabině zbyl pouze kapitán Marek Janečka. Krajní obránce či záložník Jan Moravec přišel do Karviné v srpnu 2015 a okamžitě se stal jedním z nejdůležitějších hráčů.  Hbitý, rychlostní typ se také stal velkým oblíbencem karvinských fanoušků a své slovo měl i v kabině.

Po pěti sezónách je konec, Moravec se po vypršení kontraktu stěhuje do Brna, i když původně myslel, že bude v Karviné pokračovat. „Rozhodl jsem se tak především kvůli rodině, manželka je totiž z Vyškova. Chceme si s rodinou vybudovat zázemí, do toho přišla nabídka ze Zbrojovky, proto jsem se tak rozhodl. Z Karviné se mi neodchází lehce, měl jsem tady plno kamarádů, fanoušků a na všechny budu moc rád vzpomínat,“ pověděl Moravec.

Odchod pracovitého a věčně dobře naladěného fotbalisty, který posbíral už 230 ligových startů, mrzí i sportovního ředitele klubu Lubomíra Vlka. „Honza od nás dostal seriózní nabídku, která se dolaďovala, ale nakonec v jeho rozhodování převážily rodinné důvody. Jménem klubu chci Honzovi poděkovat za perfektní služby, které v Karviné odvedl, udělal toho pro náš klub opravdu hodně. Je to opravdový profesionál a já si jen přeji, abychom takových hráčů měli v klubu více. Do další fotbalové kariéry mu přeji především pevné zdraví,“ prohlásil Vlk.  

Jan Moravec odkopal v dresu MFK celkem 113 zápasů a vstřelil 8 gólů. Co se nejvyšší soutěže týče, tak nastoupil do 89 utkání a vstřelil 2 góly. V poslední sezóně trápila Moravce zranění, z toho důvodu nastoupil pouze do třinácti duelů převážně na pozici levého krajního obránce.  


Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo