Generální partner
Světlý režim
11. březen 2022

Jan Somberg před Sigmou: Musíme být maximálně ostražití

Přestože nedělní soupeř se momentálně trápí v koncovce a v tabulce je na desáté příčce, tak asistent trenéra Jan Somberg nabádá k ostražitosti. Přeje si také, aby byla ukončena dlouhá a negativní série s Hanáky...

Jak byste obecně charakterizoval nedělního soupeře, olomouckou Sigmu?
Sigma je agresivní, běhavá. Hraje přímočarý fotbal a už ne jako dřív, že si její hráči neustále přihrávali. Teď jsou agresivní směrem dopředu a tým rád soupeře presuje.

Sigmu na jaře trápí produktivita – vstřelila pouhé dva góly a v posledních třech duelech vyšla střelecky naprázdno.
Ano, to je pravda. Nicméně do šancí se hráči Olomouce dostávají, vytváří si je. Musíme být maximálně ostražití, protože například minulý týden proti Bohemce si vytvořili čtyři vyložené šance.

Proto by asi bylo fajn přerušit negativní sérii, která říká, že na úrovni nejvyšší soutěže Karviná ještě Olomouc neporazila. Souhlasíte?
V naší situaci tuto špatnou sérii potřebujeme jednoznačně ukončit. Doufáme, že se tak stane a to první vítězství v neděli přijde.

Po dohodě klubů nesmí nastoupit Radek Látal, jenž z Olomouce v Karviné hostuje. Využijete k přípravě na soupeře i nějaké jeho postřehy?
Určitě se Radka na něco málo zeptáme. Ale hráči v lize tak rotují a jsou provázání s tolika kluby, že to bychom se museli ptát před každým zápasem někoho pořád dokola. Ve výsledku si to stejně trenéři udělají podle sebe, změní zahrávání standardky nebo nějaký taktický prvek.

Je to komplikace, že Látal nebude?
Nějakým způsobem to komplikace je, protože Radek je hráč základní sestavy. Dobré je, že se po trestu za karty může vrátit Šehić. Ale v dnešní době stejně do poslední chvíle nevíte – jednou je nemocný ten, pak druhý. Potom další hráč pyká za karty nebo se zraní. Právě od toho má každý tým dostatek hráčů, aby si s tím poradil.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo