Generální partner
Světlý režim
29. duben 2018

Jan Štěrba: Do poslední minuty musela Plzeň hrát

Místo zraněného Benjamina Čoliće dostal na jaře poprvé větší prostor na hřišti Jan Štěrba. Trenér Mucha dal čtyřiadvacetiletému defenzivnímu univerzálovi, pro kterého to byl teprve 9. ligový start, šanci v plzeňské Doosan Aréně.
Honzo, po epizodní minutce s Mladou Boleslaví jste si připsal druhý start v HET lize v karvinském dresu. Tentokrát jste odehrál plnou porci minut. Jak jste se cítil?
V průběhu týdne mi bylo jasné, že půjdu do zápasu. Od zimní přípravy se cítím dobře a čekal jsem na šanci. Ta přišla i kvůli lehčímu zranění Benjamina Čoliće. Na hřišti to bylo v pohodě, i když jsem primárně stoper. 

Nejen vás trenér Mucha udržoval v zápasovém rytmu, chodil jste vypomáhat juniorce… 
Žádný trénink nenahradí zápas, takže určitě mi pomohlo, že jsem si několikrát zahrál za juniorku.

Plzeň celý zápas tlačila, nedala vám vydechnout. Na hřišti jste se navíc nejvíc potkával s šikovným a rychlým Martinem Zemanem.
To je pravda. Plzeň byla silnější, kvalitnější a měla nespočet gólových situací. Ale vlastně až do poslední minuty musela Plzeň hrát. Až do úplného závěru to bylo otevřené a jen o jediný gól. Mohla se nám v průběhu druhé půle třeba podařit jedna standardní situace a rázem by zápas dostal úplně jiný rozměr. V konečném důsledku už pak bylo jedno, že jsme v nastavení inkasovali podruhé, ale je to samozřejmě škoda.Nastoupil jste vedle Pavla Dreksy, s kterým se znáte z Olomouce, takže předpokládám, že v ničem nebyl problém. Je to tak?
Přesně. Oba jsme komunikativní, on tedy určitě víc (úsměv). Snažili jsme se komunikovat a řešit vzniklé situace.

Jednou vám tam však trochu zavařil a vy vzápětí Patriku Le Giangovi nepovedenou zpětnou přihrávkou. Co se stalo?
Dreksič mi to přitáhl trochu víc a já jsem to hned z první poslal Patrikovi. Trochu mi míč skočil, ale vyřešil to vysokým odkopem. Asi jsem to měl řešit na dva doteky. Ale to už je teď jedno. Musíme se už soustředit na příští zápas, v tom půjde o hrozně moc. Duklu potřebujeme porazit!
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo