Generální partner
Světlý režim
20. květen 2015

Jan Trousil: Co bude dál? Zatím nevím

Zkušenému stoperovi, který do Karviné přišel před touto sezónou ze Slovácka končí v létě smlouva. Prodlouží ji, nebo neprodlouží? To je otázka, na kterou momentálně neumí odpovědět. Záležet bude také na schůzce s vedením klubu.

Honzo, do Karviné jste v létě přišel jako ostřílený borec se spoustou prvoligových zkušeností. Po kolika letech jste si zase zahrál druhou ligu?

To už bude takových 15 let. Letí to.

Do konce sezóny zbývají poslední dva zápasy. Jaká byla z vašeho pohledu?

Prvních šestnáct kol super. Dokonce jsme se dostali na pozice, se kterými jsme zpočátku až tak nepočítali. Do zimní přípravy jsme šli natěšení a s cílem neustále okupovat horní příčky, ale první čtyři jarní zápasy to celé pokazily. Měli jsme plno šancí, ale vyhořeli jsme na jejich proměňování a výsledkem toho jsou převážně remízy, kterých máme snad nejvíc v lize.

Ano, už deset.

Je jich opravdu moc. Spoustou nerozhodných výsledků jsme se připravili bojovat o vrchní příčky, což si myslím, že je velká škoda. I tak však stále chceme skončit do pátého místa. Je ohromný rozdíl skončit pátý nebo desátý. Stále je o co hrát.

Na jaře příliš nefunguje vaše podzimní zbraň – standardní situace. Vy sám jste z nich hodně těžil, protože máte na svém kontě pět branek.

Soupeři už ví, že jsme si tím na podzim ohromně pomáhali. I přesto teď na jaře tam byly nějaké tyčky a možná chybí i štěstí.

V posledních zápasech jste do hry vůbec nezasáhl. Jak to berete?

Pro mě byl bohužel zlomový zápas ve Zlíně, kde jsem dostal červenou kartu. Do té doby jsem odehrál prakticky všechno, a všechno bylo v pohodě. Pak přišel zlom, po kterém jsem však nepředpokládal, že si už sedm kol nezahraji. Ale takový je fotbal. Klukům se ve stoperské dvojici daří. Trenér tedy nemá důvod dělat změny.

Ten zákrok, po kterém následovala červená karta, jste určitě viděl. Jak s odstupem hodnotíte rozhodnutí sudího Zelinky?

Bohužel je to jeho věc. Dal mi červenou a nic s tím nenadělám. Je to fotbal.

Už víte, jaká bude vaše budoucnost. V létě jste podepsal smlouvu na rok s tím, že si pak s trenérem a vedením klubu sednete a všechno si vyhodnotíte. Platí to i nadále?

Zatím nevím, jak to bude dál. Určité možnosti samozřejmě existují, ale řeším si to zatím vnitřně. Schůzka s vedením klubu určitě platí. Ale celkově mám z působení v Karviné pozitivní pocity. Podzim byl skvělý, jaro je o něco horší. Jinak máme výbornou partu, tři skvělé trenéry, staví se nový stadion a já pevně věřím, že příští sezonu budeme hodně nebezpeční. Teď však nedokážu říct, jestli se mnou nebo beze mě.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo