Generální partner
Světlý režim
16. červen 2022

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

Honzo, jaké pocity ve vás převládaly před vstupem do kabiny?
Fajn pocity. Prošel jsem si stadion, zázemí. Všechno je na výborné úrovni a jsem moc spokojený. Kluci mě přijali v pohodě. S Většinou se znám – ať už osobně nebo jsme se potkávali jako protihráči. Těším se na neoblíbenou přípravu a potom už samozřejmě i na zápasy.

Jako bylo setkání s Tomášem Jursou, s kterým se znáte právě z Opavy, kde on také působil?
S Tomíkem jsme v kontaktu téměř pořád a jsme kamarádi. Věděl o tom, že Karviná má o mě zájem a doporučoval mi toto angažmá.

Z Opavy jste ovšem nepřišel sám…
…ano, přišel se mnou i trenér brankářů David Hampel. Volali jsme si, takže jsem věděl, že má odsud také nabídku. Je to pro mě plus, že je tady zrovna on. Davča je výborný trenér i chlap!

Před koncem uplynulé sezóny jsem se dočetl, že možná skončíte úplně s kariérou a nyní jste tady. Co se změnilo, rozleželo se vám to v hlavě?
Nebylo to úplně tak, že bych řekl, že končím. Spíš to bylo tak, že končím v Opavě. Ale nezastírám skutečnost, že by nepřišla nějaká zajímavá nabídka, která by mi dávala smysl s vizí do budoucna, tak bych asi s fotbalem skončil.

Jak je vidět, karvinská nabídka vás zaujala. Je to tak?
Přesně! Nabídka z Karviné mi dávala smysl. Oslovil mě pan Vlk, s kterým se známe dlouho a už mě tady několikrát lákal (úsměv). Představil mi vizi, bavil jsem se i s trenéry. Líbilo se mi to a chtěl jsem být toho součástí.

Bavíme se o novém impulsu?
Je to pro mě úplně nový impuls. V Opavě jsem byl dlouho, sedm let. Poslední dobou už to tam všechno bylo úplně jiné a fakt jsem potřeboval změnu. I okolí na mě asi cítilo, že jsem „vyčichlý“.

Čistě teoreticky – kdybyste s Opavou zvládli baráž a přes Bohemku se dostali do FORTUNA:LIGY, skončil byste tam?
Dobrá otázka! Těžko říct, protože liga je liga. Na druhou stranu i teď jsem měl nabídky z nejvyšší soutěže. V mém věku to už ale tentokrát bylo spíš o té klubové vizi. Z toho všeho mi vycházela jako jasná volba Karviná.

Ptát se tedy na vaše ambice v MFK je asi zbytečné, že ano?
Řekl jsem to i šéfům v kanceláři – pokud by nebyl cíl postoupit zpátky mezi elitu, tak by mi to nedávalo ten smysl, o kterém jsem už mluvil. Doufám tedy, že týmu pomůžu hrát v tabulce nahoře a postoupili do ligy nejlépe z prvního místa!
Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo