Generální partner
Světlý režim
14. listopad 2019

Janečka: Nový trenér přinese vždy nový impulz

Nejzkušenější hráč MFK Karviná Marek Janečka nového trenéra velmi dobře zná ze svých angažmá na Slovensku. Jak se dívá na jeho příchod?

Marku, je příchod a angažování nového trenéra impulzem pro celou kabinu?
Je to tak vždycky. Na dosavadních výsledcích neseme vinu v první řadě my hráči, ale jsem přesvědčený, že to bude nový pozitivní impulz a špatná série výsledků brzy skončí.

Trenéra Jarábka znáte velmi dobře. Jaký je?
Musím hlavně říct, že s trenérem Jarábkem jsem toho hodně zažil. Už je to pár let, co si mě vytáhl k sobě do Zlatých Moravců, postoupili jsme do nejvyšší slovenské soutěže, kde ViOn stále působí. Dobře sestavil mužstvo, mělo to hlavu i patu. Trochu v tom vidím i Jozefa Webera, když přišel do Karviné a druhý rok jsme postoupili do nejvyšší soutěže.

Vaše cesty se potkaly i v Trnavě, kde jste se dvakrát pokoušeli o proniknutí do základní skupiny Evropské ligy.
Je to tak. V sezóně 2014/2015 jsme v závěrečném předkole vypadli s FC Curych, o rok později jsme nestačili ve třetím předkole na PAOK Soluň. Hráli jsme opravdu slušný fotbal až do doby, kdy se v Trnavě začaly dít určitě věci. On musel skončit a například já jsem odešel do Karviné. Nemůžu proti němu říct křivého slova.

Jakou má filozofii, bude mu sedět česká liga?
Každý má nějakou. Jsme menší klub a ten jeho styl nám měl vyhovovat. Ale všechno ukáže až čas, každopádně by to určitě mělo mít kvalitu a myšlenku. O to se vůbec nebojím.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii