Generální partner
Světlý režim
1. únor 2020

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.

Marku, máte za sebou desetidenní soustředění v Turecku. Jaké bylo z pohledu nejzkušenějšího hráče kádru MFK?
Soustředění splnilo účel. Dny rychle ubíhaly, měli jsme dvou až tří fázové tréninky a do toho tři zápasy. Troufám si tvrdit, že spokojenost se vším včetně jídla, které je v Turecku vyhlášené. Jezdím tam opravdu plno fotbalových týmů, takže personál hotelů ví přesně, co a jak.

Lišilo se nějak od jiných, které jste zažil v Karviné?
Nemyslím si! Vždy jde o to, abychom se co nejlépe připravili na danou část sezóny. V případě zimního soustředění jde vždycky o neporovnatelnou kvalitu trávníků a celkově klimatických podmínek. Dalším aspektem jsou kvalitní soupeři, na které běžně nenarazíme, jde o přínosnou konfrontaci. To se nám v Beleku potvrdilo, všichni tři soupeři ukázali kvalitu, i když si někdo může říct, že jde „pouze“ o Makedonce, Poláky nebo Rumuny. Já si to nemyslím, vždyť Shkëndija je aktuálně dvojnásobným mistrem, Craiova je čtvrtá v rumunské lize. Myslím si, že soupeři nás prověřili.

Co vám zápasy ukázaly?
Stále se trápíme s koncovkou, pořád to není ideální. Bohužel se to s námi táhne už od podzimu, hodně se nadřeme na vytvoření brankové šance. A když už si ji vytvoříme, tak ji většinou neproměníme. Máme ale ještě dva týdny do mistrovského utkání a až tam se všechno ukáže. My musíme dál na tom makat, protože samo od sebe to nepřijde. Musíme tomu jít naproti.

O soupeřích, proti kterým jste v Turecku hráli, jste se už trochu zmínil. Můžete však své myšlenky ještě trochu rozvést?
O Craiově a Zaglebie Lubin jsem měl slušný přehled a osobně mě svým stylem hry oba týmy nepřekvapily. Shkëndija? Nevěděl jsem, co čekat - severomakedonskou ligu nesleduji.  Lubin trénuje Slovák Martin Ševela, navíc polskou ligu pravidelně sleduji a mám přehled. Od rumunské Craiovy jsem čekal kombinaci na vysoké úrovni. Opakuji, myslím si, že pro nás všechny tři zápasy byly přínosné a ani v jednom jsme herně rozhodně nepropadli. Škoda je, že jsme aspoň jeden zápas v Turecku nevyhráli…

Příští sobotu je na řadě generálka a zimní příprava bude minulostí. Těšíte se, že si konečně zahrajete v domácím prostředí?
Určitě! A navíc proti kvalitní Sigmě. Generálka nám rovněž naznačuje, že se už blíží začátek jara, který pro nás bude moc důležitý. Vlastně celé jaro bude důležité a zároveň ohromě těžké – fyzicky i psychicky. Máme pouze třináct bodů a to je hrozně málo. Musíme začít vyhrávat doma, to je základ.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii