Generální partner
Světlý režim
1. únor 2020

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.

Marku, máte za sebou desetidenní soustředění v Turecku. Jaké bylo z pohledu nejzkušenějšího hráče kádru MFK?
Soustředění splnilo účel. Dny rychle ubíhaly, měli jsme dvou až tří fázové tréninky a do toho tři zápasy. Troufám si tvrdit, že spokojenost se vším včetně jídla, které je v Turecku vyhlášené. Jezdím tam opravdu plno fotbalových týmů, takže personál hotelů ví přesně, co a jak.

Lišilo se nějak od jiných, které jste zažil v Karviné?
Nemyslím si! Vždy jde o to, abychom se co nejlépe připravili na danou část sezóny. V případě zimního soustředění jde vždycky o neporovnatelnou kvalitu trávníků a celkově klimatických podmínek. Dalším aspektem jsou kvalitní soupeři, na které běžně nenarazíme, jde o přínosnou konfrontaci. To se nám v Beleku potvrdilo, všichni tři soupeři ukázali kvalitu, i když si někdo může říct, že jde „pouze“ o Makedonce, Poláky nebo Rumuny. Já si to nemyslím, vždyť Shkëndija je aktuálně dvojnásobným mistrem, Craiova je čtvrtá v rumunské lize. Myslím si, že soupeři nás prověřili.

Co vám zápasy ukázaly?
Stále se trápíme s koncovkou, pořád to není ideální. Bohužel se to s námi táhne už od podzimu, hodně se nadřeme na vytvoření brankové šance. A když už si ji vytvoříme, tak ji většinou neproměníme. Máme ale ještě dva týdny do mistrovského utkání a až tam se všechno ukáže. My musíme dál na tom makat, protože samo od sebe to nepřijde. Musíme tomu jít naproti.

O soupeřích, proti kterým jste v Turecku hráli, jste se už trochu zmínil. Můžete však své myšlenky ještě trochu rozvést?
O Craiově a Zaglebie Lubin jsem měl slušný přehled a osobně mě svým stylem hry oba týmy nepřekvapily. Shkëndija? Nevěděl jsem, co čekat - severomakedonskou ligu nesleduji.  Lubin trénuje Slovák Martin Ševela, navíc polskou ligu pravidelně sleduji a mám přehled. Od rumunské Craiovy jsem čekal kombinaci na vysoké úrovni. Opakuji, myslím si, že pro nás všechny tři zápasy byly přínosné a ani v jednom jsme herně rozhodně nepropadli. Škoda je, že jsme aspoň jeden zápas v Turecku nevyhráli…

Příští sobotu je na řadě generálka a zimní příprava bude minulostí. Těšíte se, že si konečně zahrajete v domácím prostředí?
Určitě! A navíc proti kvalitní Sigmě. Generálka nám rovněž naznačuje, že se už blíží začátek jara, který pro nás bude moc důležitý. Vlastně celé jaro bude důležité a zároveň ohromě těžké – fyzicky i psychicky. Máme pouze třináct bodů a to je hrozně málo. Musíme začít vyhrávat doma, to je základ.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.