Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2020

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

Trenére, sešli jste se po deseti dnech. Kádr se obměnil, odešlo poměrně dost hráčů a přivítal jste prozatím čtyři nové.
Již dříve avizovaní hráči jsou pryč, přidali se k nám po hostování ve Vítkovicích Oliver Putyera a Martin Kouřil z Varnsdorfu. Z nových tváří tady máme na testech Jana Šteigla z Prostějova a Romana Holiše z Vítkovic. Zároveň dolaďujeme kontrakt s Romanem Hašou a Rafaelem Tavaresem.

Tým budete skládat z nových tváří, ale není moc času…
…přesně tak. Za necelé tři týdny už budeme mít po prvním mistrovském utkání. Každopádně se budeme snažit tým poskládat co nejlépe a uděláme všechno pro to, abychom měli lepší start do soutěže, než tomu bylo v předchozích dvou sezónách. Na druhou stranu je fajn, že je o naše hráče zájem. Asi to tady neděláme úplně špatně. Menší kluby jsou na prodeji hráčů závislé.

Víte přesně, jaké typy hráčů potřebujete?
Víme, víme. Máme nějaké hráče rozjednané, takže je potřeba vydržet. Jasno bude v příštích dnech. Všechno je hrozně rychlé, příprava je krátká. Přestupní termín však trvá až do začátku října, budeme tým doplňovat postupně. V minulosti přišla dobrá jména, ale výkony byly slabší. Nyní chceme sázet na méně okoukaná jména a kvalitnější výkony.

Oproti jiným klubům jste s přípravou začali logicky později, vnímáte to jako hendikep?
Určitě ano! Na druhou stranu kluci měli individuální plány, vyhodnotíme si je a uvidíme. S oblibou říkám, že raději nedotrénovaný hráč, než zraněný.

Na prvním tréninku chyběl Kristi Qose. Kdy dorazí?
Ve středu. Měl zdravotní problémy a trénoval déle. Proto jsme mu dali o dva dny delší pauzu.  

Nadále zůstává problém okolo koronaviru. Co ohledně této problematiky očekáváte v nové sezóně?
Opatření se musí nějakým způsobem změnit a musíme fungovat podle jasného manuálu. Přeci nejde pořád ligu přerušovat. Budeme se muset pravidelně testovat a nemocní hráči budou muset jít bokem a do karantény. Jinak bychom soutěž zase nedohráli, navíc termínů je málo kvůli EURU, které bylo odloženo na červen 2021.

Herní projev nebyl na jaře v domácím prostředí vůbec špatný, ovšem po koronapauze chyběly výsledky. Co obecně myslíte, že bude potřeba zlepšit?
Hru a výsledky na venkovních hřištích jsou dlouhodobým problémem. Na to se musíme určitě zaměřit a už na tom pracujeme i ve smyslu potenciálních posil. Snad budeme mít šťastnou ruku při výběru. V Karviné se dobře pracuje, hráčům je tady dobře, některým až moc (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii