Generální partner
Světlý režim
7. leden 2020

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?
Po třech týdnech jste se potkal se svými svěřenci v kabině. V jakém rozpoložení byli?
Myslím, že v dobrém. Aspoň mi to tak připadalo (úsměv). Musíme během zimní přípravy udělat všechno pro to, aby jaro bylo lepší než podzim. 

Přibližte, prosím, váš nejbližší program. Co hráče čeká?
Prvních deset dnů se bude hodně běhat. V plánu jsou dvoufázové skupinové tréninky, funkční testy v Olomouci a v pátek první přípravný zápas. V rámci Tipsport ligy nastoupíme v Ostravě proti Pohronie. V sobotu bude ještě trénink a v neděli dostanou hráči den volna. V dalším týdnu pokračujeme dvoufázovými dávkami, v úterý a ve středu jsou na programu další dva zápasy. Tým rozdělíme na dvě jedenáctky, abychom viděli všechny hráče v akci. 

V první den přípravy se k týmu připojilo několik hráčů na zkoušku. Co si od toho slibujete?
Doufáme, že nás během čtrnácti dnů přesvědčí o svých kvalitách, vybojují si angažmá a pomůžou nám v těžkých jarních bitvách. 

Kdy chcete mít o jejich budoucnosti jasno?
Před odletem do Turecka, který je naplánován na 22. leden.  

Určitě máte v hledáčku i jména, která zatím nepřišla. Je to tak?
Ano, jde o živý organismus a fotbalový trh neustále sledujeme. Rádi bychom do týmu dotáhli Čechy. Uvidíme, budeme na to pracovat.

Začali jste přípravu na umělé trávě. Neuvažujete při lepších klimatických podmínkách o přechodu na přírodní pažit?
Pokud by bylo dobré počasí, tak bychom rádi šli přírodní trávu. Všechno ale závisí na počasí.

Máte nového asistenta, Petr Mašlej se do klubu vrátil po čtyřech letech. Jaká bude spolupráce? 
Petr je domácí borec, srdcař. Známe se! Fotbalu rozumí a vnáší do něj nové prvky. Shodli jsme se na tom, že budeme chtít hrát atraktivnějším stylem a k tomu budeme do mužstva potřebovat vítězné typy. A samozřejmě ze současných hráčů vyždímat maximum. 

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.