Generální partner
Světlý režim
24. leden 2023

Jiří Bederka přestoupil do Karviné

Sedmadvacetiletý rodák z Jaroměře Jiří Bederka je první oficiálně potvrzenou zimní posilou MFK Karviná.

Jestliže vedení klubu po konci podzimní části shánělo stopera, tak tady je! Od úvodního dne přípravy se odchovanec České Skalice sžívá s týmem a absolvuje tréninkové dávky v novém klubu. „Získali jsme na přestup zkušeného stopera s osmi desítkami prvoligových startů. Přeji Jirkovi, aby se mu u nás dařilo,“ uvedl k transferu sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Příchod bývalého mládežnického reprezentanta, který od ledna 2018 působil v Bohemians Praha 1905 kvituje i trenér Tomáš Hejdušek. „Jirka má dobrou postavu, umí číst hru a disponuje kvalitní rozehrávkou. Věřím, že nám pomůže i z pohledu organizace hry,“ řekl o nové posile karvinský kouč.


V podzimní části této sezóny působil Jiří Bederka v druholigovém Táborsku, za které nastoupil do dvanácti zápasů včetně toho na karvinské půdě, odkud si Jihočeši v poslední den letních prázdnin odvezli jednobrankové vítězství. „První dojmy jsou pozitivní. Informace od kluků, kteří tady v minulosti působili, se mi potvrdili. Karvinou jsem jako soupeř vnímal jako nepříjemný tým s šikovnými hráči včetně cizinců,“ řekl úvodem Bederka, který bude oblékat dres s číslem 18.


Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo