Generální partner
Světlý režim
24. leden 2023

Jiří Bederka přestoupil do Karviné

Sedmadvacetiletý rodák z Jaroměře Jiří Bederka je první oficiálně potvrzenou zimní posilou MFK Karviná.

Jestliže vedení klubu po konci podzimní části shánělo stopera, tak tady je! Od úvodního dne přípravy se odchovanec České Skalice sžívá s týmem a absolvuje tréninkové dávky v novém klubu. „Získali jsme na přestup zkušeného stopera s osmi desítkami prvoligových startů. Přeji Jirkovi, aby se mu u nás dařilo,“ uvedl k transferu sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Příchod bývalého mládežnického reprezentanta, který od ledna 2018 působil v Bohemians Praha 1905 kvituje i trenér Tomáš Hejdušek. „Jirka má dobrou postavu, umí číst hru a disponuje kvalitní rozehrávkou. Věřím, že nám pomůže i z pohledu organizace hry,“ řekl o nové posile karvinský kouč.


V podzimní části této sezóny působil Jiří Bederka v druholigovém Táborsku, za které nastoupil do dvanácti zápasů včetně toho na karvinské půdě, odkud si Jihočeši v poslední den letních prázdnin odvezli jednobrankové vítězství. „První dojmy jsou pozitivní. Informace od kluků, kteří tady v minulosti působili, se mi potvrdili. Karvinou jsem jako soupeř vnímal jako nepříjemný tým s šikovnými hráči včetně cizinců,“ řekl úvodem Bederka, který bude oblékat dres s číslem 18.


Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo