Generální partner
Světlý režim
15. duben 2013

Jiří Homola - specialista na derby

Naposledy vstřelil Jiří Homola dva góly v jednom zápase v derby pražských „S“. To je však osm a půl roku stará záležitost. V neděli si připsal dva zářezy ve slezském derby, kdy dvěma góly pomohl k výhře nad SFC Opava.

Čekali jste takový výsledek?

Opravdu nečekali. Přeci jen to byl hodně důležitý zápas. Oběma týmům šlo o hodně. Jsme hrozně rádi, za takovou výhru.

Vy sám jste k výhře přispěl dvěma brankami, což je na stopera nadstandardní. Vzpomenete si, kdy naposledy jste dal v jednom utkání dva góly?

To už je hodně dlouho. Bylo to v říjnu 2004. Tehdy jsme Spartou porazili v derby Slavii 2:0 a já dal obě branky. Ale jsem za ty góly do sítě Opavy rád. Herně to sice nebylo dobré, ale výhra v takové situace je samozřejmě hodně důležitá.

Co podle vás nebylo v neděli úplně podle představ?

Neudrželi jsme pořádně balon, hráli jsme příliš roztaženě. Naštěstí nám vyšly standardní situaci, ze kterých se nám podařilo vstřelit čtyři branky. Ale to k fotbalu patří.

Po úvodním gólu jste během tří minut inkasovali vyrovnávací branku. Podobné to bylo v Táboře, kde jste také hned po vstřelené brance inkasovali. Je to způsobeno částečnou nekoncentrovaností nebo to je jen shoda náhod?

Možná si myslíme, že se nemůže nic stát. Před vyrovnávací brankou jsme zbytečně zazmatkovali. Kdybychom míč odkopli, tak by to bylo lepší. Nevím, proč nemůžeme hrát deset minut víc zodpovědně.

Každopádně nálada v kabině musí být po dvou výhrách v řadě a osmi vstřelených brankách diametrálně odlišná než před třemi týdny.

To ano. S každou výhrou je to lepší a lepší. Určitě se nám bude lépe dýchat. Teď jedeme na Žižkov, kterému se hrubě nedaří, což není příliš dobré. Ale budeme se rvát a myslím si, že určitě budeme působit uvolněnějším dojmem.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo