Generální partner
Světlý režim
21. červen 2021

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

Trenére, je po dovolené a přípravu jste začali zostra. Je to tak?
Dovolená byla poměrně dlouhá, hráči si potřebovali odpočinout, ale teď už musíme tvrdě pracovat, protože start FORTUNA:LIGY se blíží. Není čas na dlouhé rozjezdy.

V jakém rozpoložení jste našel své svěřence?
Loučili jsme se v příjemném rozpoložení a stejně tak tomu bylo i po návratu z dovolené (úsměv).

Přivítal jste několik nových hráčů, že?
Nějaké nové tváře tady jsou a ještě přibudou další. Momentálně je to trochu komplikované, protože původní transfery končí až 30. června. Ale je tady s námi už mladý Tonda Svoboda – je to přesně ten typ k Michalu Papadopulosovi, kterého jsme hledali. Věřím, že se mu u nás budeš dařit. Pak tady jsou mladí hráči – Lukáš Neuer ze Sigmy a z hostování se vrátili Daniel Stropek s Martinem Vlachovským. Dobré reference mám na Juraje Teplana z dorostu. Pozice, kterou hraje, je pro nás důležitá. Právě tito kluci dostanou v prvním týdnu „záhul“ a samozřejmě příležitost v sobotním utkání proti Trenčínu. Potřebujeme je vidět proti kvalitnímu soupeři. (*EDIT - s týmem se připravuje také obránce Antonín Křapka z Mladé Boleslavi.)


Jak vůbec bude vypadat první týden přípravy?
Bude hodně náročný, respektive tři týdny budou náročné. Podzim bude dlouhý, končí se až 18. prosince. Potřebujeme, aby na to hráči měli síly. Hráčům jsem popřál, ať jim právě v průběhu těch tří týdnů vydrží zdraví.

V minulém týdnu byla rozlosována FORTUNA:LIGA. Co říkáte na los a na soupeře pro první kolo?
Nevybereme si. A nechci ani spekulovat – nikdy bych neřekl, že máme těžší nebo lehčí los. Však jsme to všichni viděli v závěru sezóny. Dokázali jsme remizovat na Slavii nebo s Plzní a prohrát doma s Příbramí. Věřím, že se na sezónu dobře připravíme a dobře do ní vstoupíme.

Vrací se nadstavbová část. Jste jejím příznivcem nebo byste uvítal herní formát z uplynulé sezóny?
Při posledním angažmá v Boleslavi se mi formát s nadstavbou líbil, protože jsme se dvakrát v prostřední skupině dostali až do finále. Strašně rád bych si tuto nadstavbovou část zahrál v této sezóně i s Karvinou.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo