Generální partner
Světlý režim
29. červenec 2021

Jozef Weber před Hradcem Králové: Euforii soupeře chceme zastavit!

První domácí zápas je tady! Karvinští hostí v sobotu odpoledne na svém stadionu nováčka z Hradce Králové, který se do nejvyšší soutěže vrátil po pěti sezónách ve druhé lize. Co soudí o soupeři kouč MFK Karviná Jozef Weber?

Trenére, v prvním domácím zápase narazíte na nováčka z Hradce Králové. Bylo by asi ideální začít doma vítězstvím, že?
Byl by to ideální scénář. Ale čeká nás velice těžký soupeř, který v zápase s Bohemians Praha 1905 podal velice dobrý výkon. Ostatně pozápasové vyjádření z řad Bohemky, že měli s Hradcem velké problémy, je pro nás dostatečným varováním!

Myslíte si, že výkon Votroků se bude lišit od již zmíněného prvního „domácího“ utkání před týdnem?
Těžko odhadnout, je to nováček. Ale tím, že domácí zápasy nehrají doma, ale v azylu v Mladé Boleslavi, tak si myslím, že způsob hry příliš nezmění.

Na koho z kádru soupeře budete své svěřence nejvíc upozorňovat?
V prvním zápase velice dobře zahrála útočná dvojice Dvořák s Vašulínem, které dobře znám. Důležitá byla i podpora krajů v podání Urmy s Mejdrem. A nemůžu zapomenout ani na nestárnoucího Jakuba Radu, kterého jsem trénoval ještě na Bohemce i v Mladé Boleslavi – prokousal se zdravotními problémy. Pokud je zdravý, tak je to velmi kvalitní hráč.

Očekáváte od Hradce stejnou nováčkovskou euforii, když se po pěti sezónách vrátil do nejvyšší soutěže, jako od Pardubic v minulé sezóně?
Nechci to vůbec odhadovat, ale my chceme jejich euforii zastavit (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo