Mlade talenty

Juniorka končí, nový B-tým půjde do divize

11.06.2019 | redakce
 

Juniorka končí, nový B-tým půjde do divize Sedmileté měření sil juniorských týmů je u konce. Karvinští se v této soutěži ukazovali nepřetržitě poslední tři sezóny - v té právě ukončené obsadili dvacáté místo.

 

Spokojenost s posunem některých hráčů, naopak nespokojenost s produktivitou, která v mnoha zápasech stála body a tím lepší celkové umístění. Tak hodnotil Marek Bielan, jeden z trenérského dua Gazda-Bielan, ročník 2018/2019 Juniorské ligy z pohledu MFK Karviná. „Vlastně téměř v každém zápase jsme zahazovali tutové šance. Za celou sezónu jsme neměli gólového zabijáka, na kterého bychom se v zakončení spolehli. Naopak v mnoha zápasem jsme byli spokojení po herní stránce,“ podotkl Bielan.

Nejlepším střelcem týmu se stal s deseti góly Jan Suchan, šest gólů nastřílel Vojtěch Wala a pětkrát přesně mířil Nikolaos Fokaidis. Karvinští se nedostali do finálové A nadstavby a museli vzít jako fakt pouze tu druhou o umístění ve druhé polovině.


Když měl celkově zhodnotit celý ročník Juniorské ligy, která po sedmi letech zanikne, byl nakonec spokojený. „V Karviné funguje juniorka tak, aby vyprodukovala hráče pro A-tým. Když trojice Wala, Putyera a Fokaidis dostala šanci v ligovém utkání na Slovácku, tak nezklamala. Putyera navíc odehrál i rozhodující barážové utkání v Jihlavě. Pokud budou stále poctivě pracovat, tak by se každý z nich mohl do A-týmu prosadit. Je to na nich! A ostatní kluci z týmu vidí, že tu šanci můžou dostat,“ dodal Bielan.

Na juniorku naváže od nové sezóny B-tým, který bude hrát divizi. „Je to tak, přihlásili jsme se do divize. Aktuálně řešíme personální obsazení, čili podobou realizačního týmu,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Záložní B-tým měla Karviná naposledy v sezóně 2013/2014.

• Dorost U19 v pátek s FM
včera - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
před 2 dny - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem