Mlade talenty

Juniorka končí, nový B-tým půjde do divize

11.06.2019 | redakce
 

Juniorka končí, nový B-tým půjde do divize Sedmileté měření sil juniorských týmů je u konce. Karvinští se v této soutěži ukazovali nepřetržitě poslední tři sezóny - v té právě ukončené obsadili dvacáté místo.

 

Spokojenost s posunem některých hráčů, naopak nespokojenost s produktivitou, která v mnoha zápasech stála body a tím lepší celkové umístění. Tak hodnotil Marek Bielan, jeden z trenérského dua Gazda-Bielan, ročník 2018/2019 Juniorské ligy z pohledu MFK Karviná. „Vlastně téměř v každém zápase jsme zahazovali tutové šance. Za celou sezónu jsme neměli gólového zabijáka, na kterého bychom se v zakončení spolehli. Naopak v mnoha zápasem jsme byli spokojení po herní stránce,“ podotkl Bielan.

Nejlepším střelcem týmu se stal s deseti góly Jan Suchan, šest gólů nastřílel Vojtěch Wala a pětkrát přesně mířil Nikolaos Fokaidis. Karvinští se nedostali do finálové A nadstavby a museli vzít jako fakt pouze tu druhou o umístění ve druhé polovině.


Když měl celkově zhodnotit celý ročník Juniorské ligy, která po sedmi letech zanikne, byl nakonec spokojený. „V Karviné funguje juniorka tak, aby vyprodukovala hráče pro A-tým. Když trojice Wala, Putyera a Fokaidis dostala šanci v ligovém utkání na Slovácku, tak nezklamala. Putyera navíc odehrál i rozhodující barážové utkání v Jihlavě. Pokud budou stále poctivě pracovat, tak by se každý z nich mohl do A-týmu prosadit. Je to na nich! A ostatní kluci z týmu vidí, že tu šanci můžou dostat,“ dodal Bielan.

Na juniorku naváže od nové sezóny B-tým, který bude hrát divizi. „Je to tak, přihlásili jsme se do divize. Aktuálně řešíme personální obsazení, čili podobou realizačního týmu,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Záložní B-tým měla Karviná naposledy v sezóně 2013/2014.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

• Výsledky mládeže (středa)
5.6. - U19-Baník Ostrava 2:2 (5:3np),U17-Baník Ostrava 1:4, Sigma Olomouc-U15 2:1, Sigma Olomouc-U14 10:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem