Mlade talenty

Juniorka končí, nový B-tým půjde do divize

11.06.2019 | redakce
 

Juniorka končí, nový B-tým půjde do divize Sedmileté měření sil juniorských týmů je u konce. Karvinští se v této soutěži ukazovali nepřetržitě poslední tři sezóny - v té právě ukončené obsadili dvacáté místo.

 

Spokojenost s posunem některých hráčů, naopak nespokojenost s produktivitou, která v mnoha zápasech stála body a tím lepší celkové umístění. Tak hodnotil Marek Bielan, jeden z trenérského dua Gazda-Bielan, ročník 2018/2019 Juniorské ligy z pohledu MFK Karviná. „Vlastně téměř v každém zápase jsme zahazovali tutové šance. Za celou sezónu jsme neměli gólového zabijáka, na kterého bychom se v zakončení spolehli. Naopak v mnoha zápasem jsme byli spokojení po herní stránce,“ podotkl Bielan.

Nejlepším střelcem týmu se stal s deseti góly Jan Suchan, šest gólů nastřílel Vojtěch Wala a pětkrát přesně mířil Nikolaos Fokaidis. Karvinští se nedostali do finálové A nadstavby a museli vzít jako fakt pouze tu druhou o umístění ve druhé polovině.


Když měl celkově zhodnotit celý ročník Juniorské ligy, která po sedmi letech zanikne, byl nakonec spokojený. „V Karviné funguje juniorka tak, aby vyprodukovala hráče pro A-tým. Když trojice Wala, Putyera a Fokaidis dostala šanci v ligovém utkání na Slovácku, tak nezklamala. Putyera navíc odehrál i rozhodující barážové utkání v Jihlavě. Pokud budou stále poctivě pracovat, tak by se každý z nich mohl do A-týmu prosadit. Je to na nich! A ostatní kluci z týmu vidí, že tu šanci můžou dostat,“ dodal Bielan.

Na juniorku naváže od nové sezóny B-tým, který bude hrát divizi. „Je to tak, přihlásili jsme se do divize. Aktuálně řešíme personální obsazení, čili podobou realizačního týmu,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Záložní B-tým měla Karviná naposledy v sezóně 2013/2014.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem