Generální partner
Světlý režim
9. listopad 2023

Juraj Jarábek před Bohemkou: Oba týmy potřebují bodovat, očekávám dobrý zápas

Třetí výjezd do hlavního města je tady. Karvinští se představí v pražských Vršovicích proti Bohemians. Před sobotním utkáním promluvil klasicky trenér Juraj Jarábek!

Trenére, teprve potřetí v sezóně se váš tým představí v hlavním vysílacím zápase od šesté odpolední, aktuálně spíš už večerní. Je to velký rozdíl oproti odpolednímu zápasu?
Z pohledu fyziologického určitě ne. Bude to jiné v tom, že budeme hrát celé utkání pod umělým osvětlením. V Praze ovšem bude určitě výborná kulisa, do Ďolíčku pravidelně chodí spousta lidí. Těšíme se na samotný zápas.

Ďolíček nepatří mezi oblíbené stadiony MFK Karviná. Už šest a čtvrt roku tam žádný hráč v karvinském dresu neskóroval. Jak to změnit?
Soupeře máme nastudovaného – hraje jednoduchý, agresivní a fyzicky náročný fotbal. Na to musíme být připravení. Víc bych v tuto chvíli nerad prozrazoval (úsměv).

Bohemka má za sebou anglický týden, během kterého hrála třikrát s pražskými „S“ a všechny tři duely prohrála. Stihnou hráči soupeře dobít baterky a budou na sobotní podvečerní zápas připraveni?
Tento týden už mají klasický, takže to pro ně nebude žádný problém. Určitě se na nás připraví. Stejně ale my na ně!

Na soupeře ztrácíte čtyři body. Jaký zápas očekáváte?
Náročný, protože prohráli se Slavií a dvakrát se Spartou. Body už potřebují. Ale po prohře ve slezském derby s Baníkem potřebujeme bodovat i my. Očekávám agresivní a dobrý zápas.

Klokani se trápí v ofenzivě, pouze jedenáct vstřelených gólů je s dalšími dvěma týmy nejméně z celé soutěže…
…to nás nesmí zmást. Mají kvalitní hráče do ofenzivy jako Puškáče, Prekopa a další. Nesmíme nic podcenit. My jsme si v týdnu ukázali chyby, ze začátku druhé půle proti Baníku a věřím, že jsou kluci odhodlaní je odčinit a navázat na výbornou první půli.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo