Generální partner
Světlý režim
13. únor 2020

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

Jarní část se rozběhne už v sobotu. Jaká je nálada v kabině?
Všichni jsme v očekávání, ale těšíme se. Příprava byla dobrá, podařilo se nám vše naplánované stihnout. Přálo počasí, absolvovali jsme výborné soustředění v Turecku. Do puntíku spokojenost, jen se trápíme v ofenzivě. Nedáváme moc gólů, tak snad se to se začátkem jara zlomí.

Každého půl roku jsou běžnou věcí a odchody a příchody hráčů. Od startu přípravy do kabiny dorazili převážně cizinci…
…se zahraničními hráči je to vždy složitější než s domácími. Ale hráče jsme si vytipovali, přišli a jsou tady. Musíme s nimi pořád pracovat.

Mrzí vás, že nemáte v týmu víc českých hráčů?
Určitě. Hlavně z důvodu komunikace. Co si budeme povídat, vždy se lépe domluvíte s domácími, kteří se rychleji adaptují a na vše si zvyknou. Věřím, že u našich zahraničních akvizic to nebude dlouho trvat. Snad budou brzy v pohodě a pomůžou nám.

Po generálce se Sigmou jste uvedl, že o sestavě pro první jarní kolo máte jasno na devadesát procent. Jak jste na tom dva dny před zápasem?
Přidám pět procent (úsměv). Zlín si ještě jednou zanalyzujeme a potom se s kolegy definitivně rozhodneme o celé základní sestavě, která vyběhne v sobotu na trávník.

Jak vyzrát na nejbližšího soupeře, kterým bude Zlín?
Na Zlín bude platit to, co na každého jiného soupeře - kluci musí mít především dobře nastavené hlavy a věřit ve vlastní schopnosti. V domácím prostředí potřebujeme prolomit tu nepříznivou sérii. Moc rádi bychom fanoušky chtěli potěšit vítězstvím.

Sledoval jste s kolegy zimní přípravu ostatních týmů?
Pochopitelně ano. Ale vždy se víc zaměřujete na toho nejbližšího a přemýšlíte, jak na něho vyzrát například po taktické stránce.

Z nejbližších kol vyplývá, že během prvních čtyř zápasů se představíte třikrát doma proti hratelným soupeřům (Zlín, Teplice, Příbram). Považujete to za klíčovou fázi sezóny?
Musíme jít krok po kroku, ale ano. Tyto domácí zápasy už musíme začít zvládat.

Jakými výkony se budete chtít na jaře prezentovat?
V naší situaci není důležité, abychom hráli pěkný fotbal. Potřebujeme body a tomu všechno podřídíme. To je jasná priorita! Tým máme postavený spíš na bojovnících, navíc zpočátku budou terény všelijaké. Musíme se připravit, jdeme do války.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii