Generální partner
Světlý režim
14. leden 2021

Juraj Jarábek: Slovácko moc změn v kádru dlouhodobě nedělá

Už je to tady! Po rekordně krátké zimní pauze je FORTUNA:LIGA zpátky. Svěřenci Juraje Jarábka jedou v sobotu do Uherského Hradiště k zápasu se Slováckem. Co soudí o soupeři a aktuálním počasí před prvním mistrovským utkáním roku 2021 karvinský trenér?

Trenére, dokázal jste s týmem navázat na pozdní konec podzimní části a následné vánoční svátky?
Povedlo se. Kluci měli individuální plány, první dva dny přípravy patřily zátěžovým testům v Olomouci, potom už jsme se začali připravovat společně. Příprava byla krátká, trénovali jsme jednofázově a minulou sobotu jsme absolvovali zápasovou generálku s Třincem, během které jsme viděli v akci osmnáct hráčů. Od začátku tohoto týdne už absolvujeme tradiční mikrocyklus a připravujeme se na sobotní zápas v Uherském Hradišti. 

Korigoval jste nějak tréninkové jednotky kvůli mrazům a přívalům sněhu?
Moc možností nemáme, ale využíváme umělou trávu tady nad hlavním stadionem. Ve čtvrtek a v pátek uvidíme, to už budou probíhat různé nácviky na sobotu. Ale beru to jako fakt, je leden. Podobné podmínky mají i ostatní kluby. 

Pozorujete na hráčích v kabině, že se těší na jarní část, která startuje nezvykle brzy?
Určitě ano. Každý hráč raději hraje, než pouze trénuje. Všichni už jsou nastavení na zápasový režim a těší se. 

Sobotní soupeř přes krátkou zimní pauzu neudělal v kádru snad žádnou změnu. Co vy na to?
Slovácko je dlouhodobě kvalitní tým, který moc změn nedělá. Kádr se zná, jsou tam automatismy – to je jejich velká výhoda. Kádr sice mají užší, sestavu moc netočí, ale kvalita tam určitě je. A velká!

Rádi byste v Uherském Hradišti odčinili předvánoční domácí porážku od Pardubic?
To stoprocentně. Věřím, že domácí nějakým způsobem překvapíme. 

Na tamním stadionu se Karviné příliš nedaří, víc než tři a půl roku tam neskórovala a poslední bodový zisk je z konce září 2017 za remízu 0:0…
…bude rozhodovat dobrá organizace hry, agresivita a motivace uspět. Věřím, že budeme perfektně nachystaní.

V jakém stavu očekáváte trávník? Jižní Morava je známa lepším podnebím.
Myslím, že v trávníku problém nebude – o to nemám strach. Kdyby přeci jen napadl sníh a byl silný mráz, tak každý prvoligový klub má vyhřívané hřiště. Hraje se Bundesliga, také tam je mrazivé počasí a trávníky jsou v pořádku. Aspoň se teď ukáže kvalita správců stadionů a travníkářů (smích).  

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná