Generální partner
Světlý režim
21. červen 2023

Juraj Kubišta: Čtyři týdny mě hráči nebudou mít rádi

Tvrdá dřina každý den! Taková je denní tréninková náplň fotbalistů. To ostatně potvrzuje ten nejpovolanější - kondiční trenér A-týmu Juraj Kubišta.

Je kondiční příprava jiná na první a druhou ligu?
Ano, je to odlišné. Hlavní důvod je prostý – jsou to dvě úplně jiné soutěže, co se týče fyzické stránky.

Můžete být malinko konkrétnější?
Druhá liga je fyzicky náročná, víc soubojová a více se tam nakopává. V nejvyšší soutěži se víc dbá na taktickou a herní stránku. To znamená, že už nyní zohledňujeme i tyto parametry.

Zeptám se úplně jednoduše – bude tato letní příprava před návratem do nejvyšší soutěže náročnější než minulý rok příprava na druhou ligu?
Určitě to pro kluky bude fyzicky náročnější nyní, v těchto dnech a týdnech.

Je z vašeho pohledu náročnější letní nebo zimní příprava?
Těžko se mi na to odpovídá, protože záleží především na délce přípravy. Teď v létě bude příprava pětitýdenní a pár dnů individuální plány. V zimě to bylo osm týdnů s individuálními plány. Ale je to jednoduché – pokud mají hráči delší volno, tak je samozřejmě lepší mít delší fyzickou přípravu a zase naopak. Pokud mají kratší dovolenou, jsou tam nějaké reprezentační povinnosti atd., tak v tom případě stačí kratší fyzická příprava.

Hráči měli dva týdny volno. Je to dostačující?
Většina prvoligových týmů měla dva týdny úplného volna a následně týden individuální plán. My jsme měli dva týdny volna, tři dny individuální plán a zátěžové testy. Od pondělí už jedeme společně a nemusíme se ničím zdržovat. Myslím, že to je optimální…

Jak dlouho vás hráči nebudou mít rádi a proklínat vás za náročnost jednotlivých dnů přípravy?
Myslím, že tak první čtyři týdny (smích). Zvolníme až týden před mistrovským zápasem.

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná