Generální partner
Světlý režim
26. červenec 2015

Juřena: Další pohárové soupeře jsme neřešili

Pět nastřílených gólů a jasný postup do dalšího kola. Karvinští potvrdili v Hranicích v rámci 1. kola Poháru FAČR roli velkého favorita. Jedním z úspěšných střelců byl také Václav Juřena.

Vysoká výhra 5:1 v Hranicích by se dala nazvat pohodovou. Bylo tomu skutečně tak?

Podle výsledku ano, ale mohlo být jasno určitě dřív. Stačilo do dvacáté minuty využít jednu z dalších šancí a při dvoubrankovém náskoku by to zase vypadalo úplně jinak.

Na druhou stranu pohárové zápasy bývají ošidné, takže jste rádi, že máte úvodní kolo za sebou, ne?

Jasně. První poločas byl slušný z obou stran, ve druhém už bylo vidět, že domácím došly síly. My jsme drželi míč a čekali na vhodnou příležitost ke skórování.

To se povedlo až v závěrečné desetiminutovce, konkrétně vy jste uzavřel účet zápasu. Potěší to, že těsně před startem FNL?

Samozřejmě mám z gólu radost. Ale nejdůležitější v průběhu sezóny bude, aby míč do brány padal nám všem. Ale věřím, že pět nastřílených gólů by nám mohlo před Varnsdorfem pomoct.

Jak se vůbec zrodila konečná podoba výsledku?

Lubo Urgela dostal míč, otočil se s ním a viděl mě, jak nabíhám mezi dva hráče. Byl jsem trochu z úhlu, ale podařilo se mi to trefit přesně na zadní tyč.

Poslední srpnový víkend vás čeká duel s Vítkovicemi, které vyřadily Petrovice. Bavili jste se v kabině o tom, proti komu byste si zahráli radši?

Moc jsme to neřešili. Ale já si myslím, že s Petrovicemi by byl zápas hodně pikantní, těžký a vyhecovaný, jelikož tam působí většina bývalých hráčů Karviné. Ale Vítkovice zase mají po návratu do třetí ligy našlapaný kádr. Bude to zajímavý zápas.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo