Generální partner
Světlý režim
26. leden 2015

Juřena: Góly potěší, ale je to jen příprava

Dvěma góly nastartoval tým v sobotním zápase proti Opavě za vyrovnáním. Václav Juřena opět zaznamenal dva góly v jednom zápase. V této sezóně se mu to podařilo už podruhé. I když přeci jen v prvním případě to bylo v mnohem důležitějším zápase ve Znojmě.

V poločase jste prohrávali o dva góly, ale nakonec se vám podařilo třemi brankami skóre otočit. Takže zasloužené vítězství?

Určitě ano. Podle mého názoru jsme byli celý zápas lepší. Jenže jsme si zavařili sami svými chybami, které Opava trestala. Možná i s trochou štěstí jsme to ve druhé půli otočili.

V noci z pátku na sobotu nasněžilo. Jaký byl terén?

Hlavně v prvním poločase těžký, po změně stran už to bylo lepší i díky shrnutí. Jinak to bylo celkem rychlé, míč po umělce hodně jezdil a to nám asi vyhovovalo.

Do utkání jste vyběhl na pravém beku, jak se vám v obraně hrálo?

Zbylo to na mě, ale nějak extra bych to neřešil. Jde o přípravu a trenér zkouší různé varianty. Máme nějaké zraněné hráče, a Jánko Hatok šel do zápasu až ve druhé půli.Každopádně ve druhé půli jste se posunul do útoku a stejně jako ve Znojmě jste v jednom zápase vstřelil dva góly. I když jde jen o přípravu, tak radost nějaká být musí, ne?

Jasně, potěší to. Ale hlavně jsme proměnili nějaké šance. Přeci jen ve středu s Bielskem-Bialou to byla bída, i proto vlastně žádný gól nepadl. Naopak nás netěší tři obdržené góly. To je opravdu moc.

Máte za sebou první anglický týden a další dva před sebou. Je pro vás lepší, že absolvujete dva zápasy týdně?

Je to lepší, jde přeci o herní praxi. Jakýkoliv zápas vám dá víc než trénink. Škoda, že máme nějaké zraněné a nemocné hráče. Snad budeme brzy kompletní.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo