Generální partner
Světlý režim
19. duben 2021

K rozjetému soupeři na sever Čech, Jablonec-Karviná (út,17)

Druhé vzájemné měření sil proběhne opět netradičně hned zkraje pracovního týdne. Karvinští cestují přes celou republiku do Jablonce, kde je čeká utkání vloženého 28. kola, které v přímém přenosu vysílá ČT Sport.

V dobré náladě a posíleni o tři body po jasné sobotní výhře nad Českými Budějovicemi odcestovali v pondělí po obědě do Jablonce fotbalisté MFK. A vlastně v dobé naládě nejen po této výhře – z tří zápasů po nástupu Jozefa Webera na lavičku získali výborných sedm bodů. „Je to pro nás určitě povzbuzení. V úterý nás ale čeká mnohem těžší soupeř, který atakuje druhou příčku tabulky a tím pádem i předkolo Ligy mistrů. Na zápas se těšíme, ale bude těžký,“ prohlásila bývalá ikona Jablonce a dnes trenér MFK Karviná Jozef Weber.

Důležité podle trenéra bude zachytit začátek zápasu. „Čeká nás podobný soupeř jako před deseti dny doma Plzeň. Z Viktorky jsme v prvních dvaceti minutách měli přílišný respekt a zároveň při nás stálo i štěstí. Věřím, že v Jablonci zachytíme úvod a budeme domácím schopni konkurovat,“ podotkl s nadějí v hlase Weber. 

Důležitý člen základní sestavy Lukáš Bartošák očekává zatím nejtěžší zkoušku po staronovým koučem. „I když jsme hráli s Plzní, tak Jablonec patří aktuálně mezi tři nejlepší kluby. Budeme se snažit získat nějaký bod,“ slíbil Bartošák.

Jablonec pod vedením trenéra Petra Rady v posledních zápasech válí! Naposledy Jablonečtí prohráli 24. února doma se Slováckem, od té doby si připsali pět výher a dvě remízy. Velký respekt zaslouží severočeský tým hlavně za zvládnutí minulého týdne – nejprve doma Jablonečtí porazili Spartu a jen o tři dny později remizoval v Plzni. Aktuálních třiapadesát bodů značí třetí místo s pouhou bodovou ztrátou na pražskou Spartu.

Podzimní zápas (v úterý 15. prosince) skončil remízou 2:2, když Jablonec v Karviné ještě šest minut před koncem vedl o dva góly. Potom však rozhodl o remíze dvěma góly útočník Roman Haša. Poslední měření sil na Střelnici zvládli domácí, 10. června 2020 zvítězili těsně 1:0! Jen pro úplnost – nejlepším střelcem Jablonce je desetigólový Ivan Schranz, který se trefil i v podzimním zápase. Na karvinské straně má osm tref Michal Papadopulos. Pro čtyři žluté karty bude scházet Jean Mangabeira. 

Utkání 28. kola FORTUNA:LIGY FK Jablonec – MFK Karviná začíná na stadionu Střelnice v úterý 20. dubna v 17 hodin. Přímý přenos poběží na ČT Sport a hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Lerch.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná