Generální partner
Světlý režim
26. květen 2014

Kapitán Richard Vaněk: Ztratili jsme dva body

S kapitánskou páskou na ruce přivedl svůj tým na hrací plochu proti Táborsku defenzivní záložník Richard Vaněk. Celý tým podal velmi dobrý bojovný výkon podpořený solidní kombinací. Scházelo tomu jediné, ale to nejpodstatnější - góly. Šancí bylo dost, ale jejich neproměnění stálo domácí vítězství.

Kdy jste se dozvěděl, že budete pro tento zápas kapitánem?

Až na předzápasové přípravě. Miki i Gondič nemohli nastoupit, ale byli tam jiní a zkušenější aspiranti. Například Kuba Hottek nebo Pavel Eismann. Potěšilo mě to, ale není to úplně nejdůležitější.

Především v první půli jste soupeře naprosto vymazali. Byl jste z toho překvapený, že dosavadní lídr soutěže tady vlastně v celém utkání nic nepředvedl?

Takový vývoj jsme úplně nečekali. Hosté mi přišli celkem zakřiknutí, ale na druhou stranu jsme hráli dobře. Dařila se nám kombinace, aktivně jsme proti nim vystupovali. Možná jsme je překvapili.

Ale bohužel jste neproměnili ani jednu ze čtyř tutovek.

To mrzí a je to strašná škoda. Před zápasem bychom bod brali. Přijel tady první mančaft, který je v laufu, ale teď jsme zklamaní. Ztratili jsme dva body. Ale je potěšitelné, že jsme hráli jako tým a soupeře do ničeho nepustili.

V bráně proti vám stál asi nejlepší gólman soutěže. Měli jste to v hlavě?

Tak především gólman Toma hodně situací ustál, i když jsme šli na něho v samostatném úniku a to dělá hodně. Určitě měl i trochu štěstí, ale to k tomu patří.

V jedné velké šanci jste se zjevil po hodině hry také vy. Můžete popsat tu situaci?

Byl jsem trochu z úhlu a chtěl to dát na zadní tyč. Malinko jsem to měl na dlouhou nohu, ale nevymlouvám se. Byla to vyložená šance.

Po delší době se vedle vás postavil parťák ze středu zálohy Jakub Hottek. Jak jste viděl obnovenou spolupráci po jeho doléčeném zranění?

Měl jsem z toho malinko strach, ale myslím si, že nám to celkem fungovalo a zvládli jsme to.

Defenzivní hráči totálně vymazali kanonýra Strnada. S tím musí panovat spokojenost, ne?

Oba stopeři to zvládli fantasticky. Nepustili jej vůbec k ničemu a asi mu hru dost otrávili.

Bohužel se vám rozpadla pro další zápas obrana. Prince Ofori je zraněný, David Mikula ještě nebude moci kvůli karetnímu trestu nastoupit a navíc se vykartoval i Václav Koutný.

Fakt? No před utkáním v Sokolově to nejsou vůbec dobré zprávy. Dá se říct, že v každém utkání hrajeme s jinou obrannou čtveřicí. V tomto utkání musel dokonce Mihailo Jovanovič zaskočit na levém beku a zvládl to výborně - klobouk dolů. S absencemi se musíme nějak poprat. Zbývají dvě kola do konce.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo