Mlade talenty

Karel Kula: Asi skončí Presl a Opic

04.07.2011 | Týdeník Horník
 

Karel Kula: Asi skončí Presl a Opic Trenér karvinských fotbalistů Karel Kula se po návratu z dovolené okamžitě s elánem vrhnul do práce. Letní přestávka není nikdy dlouhá, takže hráče čeká v červenci zápřah.

 

Už máte jasno o tom, co vás v nejbližších dnech čeká?

„Ano, po soustředění v Luhačovicích nás čekají další utkání, ve kterých je třeba zkoušet a zase zkoušet. Pracujeme momentálně na herních věcech. Příprava bude jako obvykle proložena řadou zápasů.“

Vzhledem k době trvání letního přípravného období bude kondiční část představovat menší procento tréninkového objemu. Dá se vyčíslit, kolik to zhruba bude?

„Je pravdou, že fyzičku lze pořádně nabrat až v zimě. Fotbalista musí žít rok z toho, co natrénuje v zimním období. Než jsme se rozjeli na dovolené, řekl jsem hráčům, ať na týden vypnou úplně a ten druhý ať se udržují ve formě, abychom hned v úvodu letní přípravy mohli jít do nějaké herní vytrvalosti a podobně. To dodrželi. Letní pauza není ani tak o fyzickém odpočinku, jako spíše o tom psychickém. Nám se sezona povedla, a tak se hráči určitě domů rozjeli v dobré náladě a ve stejné nastoupí i do přípravy. Za to jsem rád. Bude se mi s týmem alespoň lépe pracovat. Co se týče vašeho dotazu, kondičku budeme nahánět jen výběhy v terénech, to představuje asi dvacet procent celého přípravného cyklu.“

Dotknou se změny v kádru i stávajících hráčů?

„Nejspíš ano. Přichází k nám nový gólman, takže uvidíme, zdali zůstane zkušený Gejza Pulen. Díky nárůstu ofenzivních hráčů je jisté, že místo v kádru áčka nezbude pro Martina Opice ani Tondu Presla. Pokračovat nebude ani Pavel Vrána, který přestoupil do Gliwic. Naopak se nám vrátili Vláďa Mišinský a David Puškáč. V týmu máme pět útočníků a mít jich v týmu osm či devět je velký přepych. Proto Opic s Preslem končí.“

Co hráči B týmu? Budete mít nějak proložené kádry? Budou členové prvního týmu opět chodit vypomáhat juniorce?

„Začnu od konce, určitě budou. Zkušení hráči jsou v krajském přeboru, kam jsme letos postoupili, potřeba, takže naši mladí se od nich budou učit. B tým už by měl fungovat jako klasická juniorka, tedy sestavená vyloženě z mladých hráčů, kteří přecházejí z dorostenecké kategorie do té dospělé a seznamují se s mužským fotbalem. Určití hráči se mohou objevovat v kádrech obou týmů. Největší talenti, se kterými se počítá pro potřeby áčka, to tak i musí mít. Je to pro ně nutnost, vykopat se v kvalitní dospělé soutěži. Málokdo naskočí ihned do áčkové sestavy prvo či druholigového týmu. Naopak v kádru béčka už zřejmě nebudou starší zkušení hráči pod smlouvou. Nechávat si takové borce jen pro rezervní tým je zbytečným luxusem.“

• BÉČKO: Sedm gólů do sítě Opavy
včera - Dva hattricky byly k vidění v neděli na Kovoně - derby slezských rezerv ovládli Karvinští vysoko 7:0. Třemi góly se blýskli Šašinka s Vlachovským.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem