Mlade talenty

Karel Kula: Asi skončí Presl a Opic

04.07.2011 | Týdeník Horník
 

Karel Kula: Asi skončí Presl a Opic Trenér karvinských fotbalistů Karel Kula se po návratu z dovolené okamžitě s elánem vrhnul do práce. Letní přestávka není nikdy dlouhá, takže hráče čeká v červenci zápřah.

 

Už máte jasno o tom, co vás v nejbližších dnech čeká?

„Ano, po soustředění v Luhačovicích nás čekají další utkání, ve kterých je třeba zkoušet a zase zkoušet. Pracujeme momentálně na herních věcech. Příprava bude jako obvykle proložena řadou zápasů.“

Vzhledem k době trvání letního přípravného období bude kondiční část představovat menší procento tréninkového objemu. Dá se vyčíslit, kolik to zhruba bude?

„Je pravdou, že fyzičku lze pořádně nabrat až v zimě. Fotbalista musí žít rok z toho, co natrénuje v zimním období. Než jsme se rozjeli na dovolené, řekl jsem hráčům, ať na týden vypnou úplně a ten druhý ať se udržují ve formě, abychom hned v úvodu letní přípravy mohli jít do nějaké herní vytrvalosti a podobně. To dodrželi. Letní pauza není ani tak o fyzickém odpočinku, jako spíše o tom psychickém. Nám se sezona povedla, a tak se hráči určitě domů rozjeli v dobré náladě a ve stejné nastoupí i do přípravy. Za to jsem rád. Bude se mi s týmem alespoň lépe pracovat. Co se týče vašeho dotazu, kondičku budeme nahánět jen výběhy v terénech, to představuje asi dvacet procent celého přípravného cyklu.“

Dotknou se změny v kádru i stávajících hráčů?

„Nejspíš ano. Přichází k nám nový gólman, takže uvidíme, zdali zůstane zkušený Gejza Pulen. Díky nárůstu ofenzivních hráčů je jisté, že místo v kádru áčka nezbude pro Martina Opice ani Tondu Presla. Pokračovat nebude ani Pavel Vrána, který přestoupil do Gliwic. Naopak se nám vrátili Vláďa Mišinský a David Puškáč. V týmu máme pět útočníků a mít jich v týmu osm či devět je velký přepych. Proto Opic s Preslem končí.“

Co hráči B týmu? Budete mít nějak proložené kádry? Budou členové prvního týmu opět chodit vypomáhat juniorce?

„Začnu od konce, určitě budou. Zkušení hráči jsou v krajském přeboru, kam jsme letos postoupili, potřeba, takže naši mladí se od nich budou učit. B tým už by měl fungovat jako klasická juniorka, tedy sestavená vyloženě z mladých hráčů, kteří přecházejí z dorostenecké kategorie do té dospělé a seznamují se s mužským fotbalem. Určití hráči se mohou objevovat v kádrech obou týmů. Největší talenti, se kterými se počítá pro potřeby áčka, to tak i musí mít. Je to pro ně nutnost, vykopat se v kvalitní dospělé soutěži. Málokdo naskočí ihned do áčkové sestavy prvo či druholigového týmu. Naopak v kádru béčka už zřejmě nebudou starší zkušení hráči pod smlouvou. Nechávat si takové borce jen pro rezervní tým je zbytečným luxusem.“

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 2 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
před 3 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem