Generální partner
Světlý režim
7. srpen 2020

Karviná hostí Líšeň! Na Kovonu může dorazit 300 fanoušků

V sobotu dopoledne čeká na svěřence Juraje Jarábka po prvním týdnu přípravy první test - do Sportovního centra Kovona dorazí druholigová brněnská Líšeň. Výkop utkání je v 11 hodin.

Fotbalisté MFK mají před sebou na konci prvního tréninkového týdne vrchol v podobě přípravného utkání. Kromě pondělního rozjezdového tréninku makali každý den dvoufázově. „První týden byl zaměřen na fyzickou kondici a sílu. Kluci toho mají dost, jsou unavení. Ale to k tomu patří. Mezi koncem a začátkem ligy je strašně málo času. Proto jsme to tak naplánovali. Od pondělí trochu ubereme, ve středu hrajeme s Jastrzebie a v sobotu je už na programu generálka proti Třinci,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan.

Co očekávat od sobotního utkání? „Hlavně potřebujeme vidět nové hráče v akci. Jak už jsem říkal, není moc času. Do kádru se poměrně sáhlo a musíme najít vhodné typy fotbalistů. Tím, že někteří mladí půjdou hrát v neděli mistrák za béčko, neprotočíme proti Líšni ani dvě jedenáctky,“ dodal Bielan.

Od středy se s týmem připravuje Kristi Qose, dorazili také další dva fotbalisté na zkoušku – záložníci Fernan Ferreiroa (Španěl, 25 let, záložník) a Oleg Horin (Ukrajinec, 20 let, záložník). Do zápasu by oba měli zasáhnout stejně jako Roman Haša, Rafael Tavares, Jan Šteigl a Roman Holiš. To samé se týká nejnovější akvizice Tomáše Ostráka, jenž dorazil na hostování z bundesligového Kolína nad Rýnem. Naopak v pátek odpoledne se dořešil transfer Milana Rundiće, po jehož službách zatoužil nováček Ekstraklasy Bielsko-Biala. V Karviné tak srbský stoper už pokračovat nebude!

Soupeřem domácích bude devátý celek uplynulé sezóny F:NL SK Líšeň. S tímto brněnským soupeřem se Karvinští potkali pouze jednou – 29. srpna 2018 v rámci MOL Cupu vyhrál slezský celek na hřišti soupeře jednoznačně 4:0. To ovšem Líšeň hrála ještě třetí ligu.

Svěřenci kouče Milana Valachoviče jsou v přípravě na novou sezónu dál a už mají za sebou i dva přípravné duely – výhru 2:1 nad Hlučínem a remízu 1:1 s rakouským St. Pölten.

Přípravné utkání MFK Karviná – SK Líšeň začne v sobotu 8. srpna ve Sportovním centru Kovona v 11 hodin. Vstup je zdarma, z důvodu epidemiologické situace pustí pořadatelé do areálu 300 fanoušků. Otevřena bude hlavní tribuna a sektor za brankou (terasa u bowling baru). Z nového Mimořádného nařízení KHS MSK je nutné mít roušku. Bez ní či jiné ochrany úst a nosu nebude fanoušek do areálu vpuštěn.    

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo