Generální partner
Světlý režim
19. září 2014

Karviná hostí Zlín a potřebuje začít střílet góly

V pořadí již čtvrtém domácím utkání této sezóny přivítají svěřenci Jozefa Webera nebezpečný Fastav Zlín. Zápas začne v sobotu dopoledne v 10:15 hodin.

Oba soupeře dělí pouhé tři body, ale hned sedm míst. To je jasným důkazem, jak je soutěž vyrovnaná. Domácí, pokud se chtějí bodově přiblížit celkům na špici tabulky, musí vyhrát. To si uvědomuje i loňský nejlepší střelec týmu a zlínský odchovanec Matěj Fiala. „Jsou to jen tři body, ale pohled na naše aktuálně jedenácté místo není příjemný. Bohužel nedáváme góly, byť šance si vytváříme. Potřebujeme vsítit jakýkoliv gól a zlomíme to,“ věří Fiala.

On sám si po čtvrtečním tréninku ještě naordinoval individuální pod dohledem asistenta Josefa Muchy. Že by nový rituál? „To ne, ale je potřeba si občas něco přidat navíc. Možná to bude ku prospěchu už v sobotu," usmál se. „O soupeřových kvalitách a přednostech víme, viděl jsem jejich pohárový duel proti Slovácku, trenér má taky dobré informace. Teď jen záleží, s jakou taktikou do sobotního zápasu nastoupíme,“ řekl Matěj Fiala.

V podobném duchu hovořil o soupeři i trenér Weber. „Většina hráčů jejich základní sestavy je v klubu delší dobu. Zlínské mužstvo je zdravé a rozhodně nepříjemné," podotkl. Zajímavostí posledních tří vzájemných duelů obou soupeřů na karvinském trávníku je to, že všechny skončily vítězstvím 1:0. Dvakrát se radovali Karvinští a jednou hosté ze Zlína. V tréninkovém procesu dbal karvinský trenér na koncovku, která jeho tým poslední dobou trápí. „Věnujeme se jí neustále, ale je pravdou, že v tomto týdnu jsme finální fázi věnovali zvýšenou pozornost," přiznal Jozef Weber, který až na distancovaného Tomáše Janíčka a dlouhodobého maroda Tomáše Knötiga může počítat s kompletním kádrem.Ševce ze Zlína trénuje horkokrevný Martin Pulpit, který má za sebou nespočet angažmá. V průběhu minulé sezóny, kdy se Zlínu enormně nedařilo, přišel s jediným cílem. Zachránit pro Fastav druhou ligu. To se podařilo takřka bez problémů.

Letošní sezóna to už je jiná káva. Ševcům se daří sbírat pravidelně body. Momentálně jich mají 11 a jen díky horšímu skóre byli před tímto kolem na čtvrté příčce tabulky Fotbalové národní ligy. Z šesti utkání hned tři vyhráli, dvakrát remizovali 0:0 a jedinou porážku jim připravil Varnsdorf. A co trenér Pulpit na Karvinou vymyslí? Těžko říct, ale osobně byl přítomen zápasu na Žižkově, kde pozoroval, jak Karvinští ve druhé půli zahazovali jednu šanci za druhou.

Utkání 8. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FC Fastav Zlín startuje na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 20. září od 10:15 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího pana Emanuela Marka. Tomu budou na čarách asistovat kolegové Kotík a Vysloužil.

V přestávce zápasu proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů. O jaké ceny se bude soutěžit? O dva pětilitrové soudky piva, celosezónní permanentku a zbrusu nové podepsané plakáty hráčů A-mužstva. Dalších deset vylosovaných majitelů bulletinu také obdrží týmový plakát. Cena zápasového zpravofaje je stále stejná - lidových 10 Kč. Dorazí rovněž PROMOTEAM Hitrádia Orion se svým programem pro děti.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo