Generální partner
Světlý režim
5. listopad 2016

Karviná hostí v neděli zatím nevýrazné Slovácko

Jedním z tří nedělních utkání 13. kola ePojisteni.cz ligy je duel dvou relativně geograficky blízkých klubů, mezi kterými je šestibodový rozdíl. Zápas bude mít výkop v neděli v 17 hodin.
S cílem potvrdit tři body z Hradce Králové nastoupí netradičně až v neděli v podvečer k domácímu zápasu svěřenci Jozefa Webera. Soupeři z Uherského Hradiště to prozatím úplně nejde podle představ, ale pořád je to zkušený prvoligový tým. „Nemají dobré výsledky, ale skóre a bilance napovídá, že většina výsledků je opravdu těsná. Velmi dobře zahrálo Slovácko třeba na Slavii. Budu se opakovat, ale opět nás nečeká nic snadného,“ má jasno Jozef Weber.

Slovácko je právě tím týmem, proti kterému by body přišly moc vhod. „Proti takto níže postaveným týmům se nám prozatím daří. Doufám, že na to navážeme,“ přeje si Weber. Střední záložník Marek Janečka by se svými spoluhráči rád oslavil další vítězství, které by znamenalo už hezký náskok na příčky znamenající starosti. „Víme, o co hrajeme. Přestože jsme v první polovině tabulky, tak pořád máme na paměti, že cílem nás všech je zachránit ligu. Zatím se nám to daří, ale musíme hrát dál a právě kvalitativně podobné soupeře v domácím prostředí porážet,“ uvedl slovenský fotbalista s tím, že věří v podporu karvinských fandů, kteří jsou prozatím v každém zápase fantastičtí.

Karvinský trenérský stratég bude muset oželet potrestaného Jana Šislera, který v minulém zápase uviděl čtvrtou žlutou kartu a jeden zápas si tak odpočine. „Je to pro nás problém, ale nedá se nic dělat. Vypadnou i další hráči, liga opravdu není pouze o jedenácti nebo dvanácti lidech. Každopádně věřím, že ten, kdo nastoupí na jeho pozici, svou úlohu zvládne,“ usmál se Weber trochu tajemně. 

V minulé sezóně (ještě) Synot ligy skončilo Slovácko osmé a po čtyřletém angažmá opustil lavičku tohoto regionálního klubu, který je znám výbornou prací s mládeží, trenér Svatopluk Habanec. Chtěl výš, proto se dohodl s brněnskou Zbrojovkou. S ním také odešla ikona klubu v podání střelce Libora Doška. Vedení klubu tedy muselo hledat nového kouče, kterým se v létě nakonec stal zkušený stratég Stanislav Levý s trenérskými zkušenostmi mj. z Německa, Polska či Albánie.

Aktuálně jeho svěřenci čekají už tři zápasy na výhru. Naposledy se z plného bodového zisku radovali před měsícem v Příbrami. Co se týče vzájemné bilance, tak ta už je stará hezkých pár let. V mistrovském utkání se oba kluby potkaly naposledy 16. května 2009 a Karviná dokázala na Slovácku v rámci druhé nejvyšší soutěže vyhrát 1:0 gólem Jana Buryána. Poslední vzájemný duel je starý skoro rok a půl -  v rámci letní přípravy Slovácko na domácím trávníku zvítězilo 5:2.

Utkání 13. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná - 1. FC Slovácko začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 6. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka, na čarách pak jeho kolegové Arnošt a Vít.

Slosovatelné zápasové bulletiny budou k dispozici ve Fanshopech, na pokladnách i před stadionem u hostesek. A ceny? Protože se blíží badmintonová kvalifikace smíšených evropských družstev (hala STaRS 11. - 13. listopadu), tak hlavní cenou bude badmintonová raketa FZ FORZA, druhou cenou bude dárkový poukaz v hodnotě 800 Kč do luxusního Wellness centra Zámečku Petrovice a třetí cenou pak tradičně kartón piv Radegast.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo