Generální partner
Světlý režim
27. červen 2011

Karviná má přetlak útočníků

Hned sedm nových či staronových jmen hlásí na začátku letní přípravy fotbalisté druholigové Karviné. Trenér Karel Kula zahájil přípravu s mužstvem právě dnes.

Situace se mění každým okamžikem. Švejkova věta z pera spisovatele Jaroslava Haška krásně sedí na situaci útočníků v karvinském fotbalovém klubu. Ještě před půlrokem byl počet útočných hráčů Karviné tristní, najednou jich má MFK OKD devět.

Generální manažer klubu Petr Mašlej prozradil novinky v karvinském táboře, včetně nových posil, které už klub získal, či by měl v dohledné době získat.

Za prvé je tady otázka dalšího působení Pavla Vrány. „Když k nám Pavel přišel z Dukly, byla situace jiná, protože v Dukle nehrával. U nás se ale chytil a střílel góly. Jeho cena stoupla, nedivím se, že má nabídky odjinud. My jsme mu nabídku předložili, protože chceme využít opce. Záleží na Pavlovi. Kdyby chtěl do jiného českého klubu, musí jednat s Duklou, přestože mu smlouva skončila. Do zahraničí může jako volný hráč odejít bez nutnosti jednat s klubem,“ objasňuje Mašlej.

Situaci mu trochu komplikuje stav útočných hráčů. Z ligového Hradce Králové se totiž vrací Vladimír Mišinský. „Ano, Vláďa se vrací, protože se nedohodl s klubem na podmínkách. My jsme se s Hradcem dohodli, ale on ne. U nás by mohl případně nastupovat v roli záložníka,“ uvažuje Mašlej. Je pravdou, že když nastupoval Mišinský ve středové formaci, hodně se mu tam dařilo a dokázal nasbírat spoustu gólových přihrávek.

Když už jde o Hradec Králové, jednal před časem Mašlej i s kapitánem „votroků“ Radimem Wozniakem z Ostravy. „Ale nedohodli jsme se,“ přiblížil manažer Karviné.

S kým se Karviná naopak dohodla, je slovenský třiadvacetiletý útočník Tomáš Chovanec z prvoligového Ružomberoku, který nastřílel 14 gólů.

Realizací jeho přestupu se zřejmě uzavřely dveře do prvoligového kádru pro Martina Opice, který na jaře v áčku nehrál. „S Martinem budeme ale ještě jednat, sám nevím, jaké má představy. My bychom chtěli, aby byl lídrem béčka. Navíc nikdy nevíte, co se může stát, přijdou nějaká zranění a třeba jej bude v A-týmu ještě potřeba,“ upozorňuje Petr Mašlej. V souvislosti s Opicem se spekuluje o zájmu divizní Orlové. Martin Opic v Karviné nemá profesionální smlouvu, neboť pracuje jako hasič.

„Kromě toho bychom si pro potřeby áčka chtěli nechat Kubu Legierského. Tento mladý Polák se jeví velice dobře, ve své zemi je považován za obrovský talent. Chceme mu dát šanci v prvním týmu,“ poznamenal Mašlej.

Kromě výše zmíněných hráčů figurují v kádru trenéra Karla Kuly ještě Tomas Radzinevičius, Zdeněk Látal a Antonín Presl. „Tonda Presl laboroval již delší dobu s achilovkou a po utkání na Žižkově odjel domů do Plzně podrobit se operaci, aby byl fit na zahájení letní přípravy,“ objasnil trenér Karel Kula.

Ten se dnes s hráči sejde na úvodním tréninku letní přípravy a přivítá pár nových hráčů. Jde především o Lukáše Bartošáka z Brumova, který jaro strávil v Hlučíně. „To je vlastně další útočník, ale jiný než třeba Vrána, Opic nebo Radzinevičius, Jde o rychlostní typ, který by měl být využíván spíše na kraji zálohy,“ podotkl Mašlej.

K odchovanci Brumova by měl přibýt i jeho kamarád a spoluhráč Olin Bartozel, mladý devatenáctiletý borec, o něhož Karviná projevuje zájem dlouhodobě. V Brumově nasázel během jedné sezony čtrnáct gólů. „Olin přijede na soustředění do Luhačovic a zřejmě ho podepíšeme,“ upřesňuje manažer Mašlej.

Z Hlučína, který spadl ze druhé ligy, by měl do Karviné přijít i třiadvacetiletý Orlovan, defenzivní záložník Tomáš Hrtánek, jenž je odchovanec Baníku.

Na testech se v Karviné objeví i zkušený srbský obránce Rodik (27 let), který prošel domácí srbskou ligou.

Karviná v tuto chvíli čeká ještě na jedno jméno, a tím je René Bolf. Vynikajícímu hlavičkáři v Baníku skončila smlouva, ostravský klub by však za něj rád utržil nějaké peníze. „Renda se nechal slyšet, že odehraje na vrcholné úrovni ještě poslední rok, který si chce hlavně užít. Pak by se vrátil domů,“ přiblížil Petr Mašlej. Zkušený obránce by se karvinskému klubu hodil, čeká se jen na to, jestli se dohodne s Baníkem. „Pokud se tak stane, pak do toho jdeme,“ potvrdil Mašlej.

Přípravu zahájí trenér Karel Kula dnes, v úterý odjíždí s týmem na soustředění do Luhačovic, kde ve středu hraje zápas s Dubnicí. V pátek se v Karviné na hlavním stadionu odehraje další přípravný duel s nováčkem nejvyšší polské soutěže Bielskou-Biala (11 hod.).

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha