Mlade talenty

Karviná má přetlak útočníků

27.06.2011 | Karvinský deník
 

Karviná má přetlak útočníků Hned sedm nových či staronových jmen hlásí na začátku letní přípravy fotbalisté druholigové Karviné. Trenér Karel Kula zahájil přípravu s mužstvem právě dnes.

 

Situace se mění každým okamžikem. Švejkova věta z pera spisovatele Jaroslava Haška krásně sedí na situaci útočníků v karvinském fotbalovém klubu. Ještě před půlrokem byl počet útočných hráčů Karviné tristní, najednou jich má MFK OKD devět.

Generální manažer klubu Petr Mašlej prozradil novinky v karvinském táboře, včetně nových posil, které už klub získal, či by měl v dohledné době získat.

Za prvé je tady otázka dalšího působení Pavla Vrány. „Když k nám Pavel přišel z Dukly, byla situace jiná, protože v Dukle nehrával. U nás se ale chytil a střílel góly. Jeho cena stoupla, nedivím se, že má nabídky odjinud. My jsme mu nabídku předložili, protože chceme využít opce. Záleží na Pavlovi. Kdyby chtěl do jiného českého klubu, musí jednat s Duklou, přestože mu smlouva skončila. Do zahraničí může jako volný hráč odejít bez nutnosti jednat s klubem,“ objasňuje Mašlej.

Situaci mu trochu komplikuje stav útočných hráčů. Z ligového Hradce Králové se totiž vrací Vladimír Mišinský. „Ano, Vláďa se vrací, protože se nedohodl s klubem na podmínkách. My jsme se s Hradcem dohodli, ale on ne. U nás by mohl případně nastupovat v roli záložníka,“ uvažuje Mašlej. Je pravdou, že když nastupoval Mišinský ve středové formaci, hodně se mu tam dařilo a dokázal nasbírat spoustu gólových přihrávek.

Když už jde o Hradec Králové, jednal před časem Mašlej i s kapitánem „votroků“ Radimem Wozniakem z Ostravy. „Ale nedohodli jsme se,“ přiblížil manažer Karviné.

S kým se Karviná naopak dohodla, je slovenský třiadvacetiletý útočník Tomáš Chovanec z prvoligového Ružomberoku, který nastřílel 14 gólů.

Realizací jeho přestupu se zřejmě uzavřely dveře do prvoligového kádru pro Martina Opice, který na jaře v áčku nehrál. „S Martinem budeme ale ještě jednat, sám nevím, jaké má představy. My bychom chtěli, aby byl lídrem béčka. Navíc nikdy nevíte, co se může stát, přijdou nějaká zranění a třeba jej bude v A-týmu ještě potřeba,“ upozorňuje Petr Mašlej. V souvislosti s Opicem se spekuluje o zájmu divizní Orlové. Martin Opic v Karviné nemá profesionální smlouvu, neboť pracuje jako hasič.

„Kromě toho bychom si pro potřeby áčka chtěli nechat Kubu Legierského. Tento mladý Polák se jeví velice dobře, ve své zemi je považován za obrovský talent. Chceme mu dát šanci v prvním týmu,“ poznamenal Mašlej.

Kromě výše zmíněných hráčů figurují v kádru trenéra Karla Kuly ještě Tomas Radzinevičius, Zdeněk Látal a Antonín Presl. „Tonda Presl laboroval již delší dobu s achilovkou a po utkání na Žižkově odjel domů do Plzně podrobit se operaci, aby byl fit na zahájení letní přípravy,“ objasnil trenér Karel Kula.

Ten se dnes s hráči sejde na úvodním tréninku letní přípravy a přivítá pár nových hráčů. Jde především o Lukáše Bartošáka z Brumova, který jaro strávil v Hlučíně. „To je vlastně další útočník, ale jiný než třeba Vrána, Opic nebo Radzinevičius, Jde o rychlostní typ, který by měl být využíván spíše na kraji zálohy,“ podotkl Mašlej.

K odchovanci Brumova by měl přibýt i jeho kamarád a spoluhráč Olin Bartozel, mladý devatenáctiletý borec, o něhož Karviná projevuje zájem dlouhodobě. V Brumově nasázel během jedné sezony čtrnáct gólů. „Olin přijede na soustředění do Luhačovic a zřejmě ho podepíšeme,“ upřesňuje manažer Mašlej.

Z Hlučína, který spadl ze druhé ligy, by měl do Karviné přijít i třiadvacetiletý Orlovan, defenzivní záložník Tomáš Hrtánek, jenž je odchovanec Baníku.

Na testech se v Karviné objeví i zkušený srbský obránce Rodik (27 let), který prošel domácí srbskou ligou.

Karviná v tuto chvíli čeká ještě na jedno jméno, a tím je René Bolf. Vynikajícímu hlavičkáři v Baníku skončila smlouva, ostravský klub by však za něj rád utržil nějaké peníze. „Renda se nechal slyšet, že odehraje na vrcholné úrovni ještě poslední rok, který si chce hlavně užít. Pak by se vrátil domů,“ přiblížil Petr Mašlej. Zkušený obránce by se karvinskému klubu hodil, čeká se jen na to, jestli se dohodne s Baníkem. „Pokud se tak stane, pak do toho jdeme,“ potvrdil Mašlej.

Přípravu zahájí trenér Karel Kula dnes, v úterý odjíždí s týmem na soustředění do Luhačovic, kde ve středu hraje zápas s Dubnicí. V pátek se v Karviné na hlavním stadionu odehraje další přípravný duel s nováčkem nejvyšší polské soutěže Bielskou-Biala (11 hod.).

• BÉČKO: Sedm gólů do sítě Opavy
včera - Dva hattricky byly k vidění v neděli na Kovoně - derby slezských rezerv ovládli Karvinští vysoko 7:0. Třemi góly se blýskli Šašinka s Vlachovským.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem