Generální partner
Světlý režim
7. březen 2015

Karviná míří k poslednímu, jede do Kolína

Povinnost velí vyhrát, ale snadné to rozhodně nebude. Karvinští otevřou jaro zápasem u beznadějně posledního nováčka soutěže v neděli odpoledne.

Všemi očekávaný start jarní části Fotbalové národní ligy je tady. Svěřenci Jozefa Webera cestují do středních Čech, kde na ně bude čekat Kolín s novým trenérem a obměněným kádrem, který například posílil Michal Skwarczek. Ano, ten Skwarczek, který na podzim hájil karvinské barvy. Trenér Weber ani samotní hráči nečekají snadný duel. „Kolín před zimu obměnil kádr, mají nového trenéra. Nečekám jednoduchý zápas, bude to velmi náročná prověrka na těžkém terénu,“ tuší Weber.

Jak hráči vnímají skutečnost, že zahajují jaro u posledního týmu soutěže a všeobecně se očekává snadné vítězství? „Ono je v podstatě jedno proti komu začínáte,“ řekl kapitán Pavel Eismann. Podobného názoru je i nový trenér Kolína Ladislav Bobek. „Nemůžeme si vybírat. Jsme poslední a je opravdu jedno, jestli hrajeme proti prvnímu, pátému či desátému týmu. Čeká nás čtrnáct kol a my se to pokusíme všem soupeřům ztížit,“ má jasno Bobek, který má k dispozici kádr hráčů bez větších zkušeností. „Ty se zkušenostmi je v naší situaci problém tady dostat,“ pokrčil rameny.Kádr Kolína není na rozdíl od Karviné příliš široký. Většinu hráčů získali Středočeši na hostování z okolních klubů. Možnou vzpruhou jsou poslední tři přípravné duely, které Kolín vyhrál. Tyto výhry však v Kolíně nepřeceňují. „FNL je úplně něco jiného. Ale ano, na hráčích byly vidět náznaky zlepšení. Teď je otázkou, zda a za jak dlouho si na sebe kluci zvyknou a jak budou na soutěž stačit,“ doplnil šéf kolínské lavičky.

Podzimní zápas nabídl zajímavý průběh, kdy Karvinští rozhodli o výhře až v předposlední minutě díky proměněné penaltě Lukáše Budínského. „Zápas jsme si sami udělali těžkým. Šancí jsme měli dost,“ vzpomněl si kapitán Eismann. „V neděli nás čeká mladý, agresivní, snaživý a běhavý tým. Všichni se ale už těšíme,“ dodal Jozef Weber.

Utkání 17. kola Fotbalové národní ligy FK Kolín – MFK OKD Karviná startuje v den svátku MDŽ v neděli 8. března ve 14:30 hodin. Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude pan Jiří Houdek, kterému budou na čarách asistovat kolegové Hock a Hrabovský. Textový on-line přenos bude možno sledovat ZDE.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo