Generální partner
Světlý režim
26. srpen 2011

Karviná načíná anglický týden zítra v Ústí

Fotbalisté Karviné svedou v zítřejším dopoledni tuhou bitvu se soupeřem i s náročným počasím o další druholigové body. Na hřišti Ústí nad Labem, které loni okoštovalo značku Gambrinus ligy, to však nebude nic snadného.

„Právě proto. Ústí si loni zahrálo první ligu, načerpalo další zkušenosti a protože kostra týmu zůstala pohromadě, budeme mít co do činění s kompaktním sehraným a zkušeným týmem," podotýká trenér karvinského celku Karel Kula.

Na druhou stranu je to možná dobře. Kdykoliv Karviná narazila na podobně vyspělého soka, dokázala sehrát vyrovnanou partii, které scházel jen slušný výsledek. Kromě pohárových bitev se Slavií, Brnem či Libercem, které naopak úspěšný výsledek nepostrádaly, jde hlavně o druholigové duely na Žižkově, v Jihlavě a letos na Střížkově.

„Kromě soupeře se musíme v těchto dnech potýkat i s počasím. Tréninkový rytmus je třeba uzpůsobit momentálním vedrům, z tohoto pohledu je pro nás příznivé, že se utkání hraje už od 10.15 hodin,“ poznamenává dále Kula.

Pro jeho tým začne sobotním utkáním náročný anglický týden, ve kterém přijdou na řadu ještě dva domácí duely. Ve středu 31. srpna nejprve ten pohárový s Opavou a další sobotu 3. září druholigový s Vlašimí.

„Ústí nad Labem v nové sezoně sází na ofenzivní styl, kterému zůstalo věrno i po sestupu z první ligy. Je to opravdu silný tým, což naposledy dokázal jasnou výhrou v Jihlavě, kde sice prohrával, ale to s ním moc neotřáslo a nakonec vyhrál 5:2. Trenér Habanec má vyvážený tým ve všech řadách," podotkl Kula, který Svatopluka Habance zná ze svého studia trenérské profilicence. Společně s Jiřím Balcárkem, bývalým trenérem MFK OKD, seděli v jedné třídě.

Dle slov Karla Kuly se bude jeho celek snažit o podobný způsob hry, jaký předvedl na hřišti Bohemians Praha. „Tím mám na mysli aktivní přístup, ne čekání na náhodný gól nebo na to, co s námi vyvede soupeř. Je třeba opět zapojit více hráčů do ofenzivy, abychom si začali vytvářet gólové šance. Jen musíme změnit takovou podstatnou maličkost - musíme dát nějaké góly," usmíval se Kula, jehož celek před dvěma týdny střížkovského protivníka přestřílel i přehrál, ale prohrál 0:1.

„Po vítězství s Třincem se nám ale zvedla nálada a klukům se zvedlo sebevědomí. Proto se na zápas v Ústí těší a věříme, že si odtamtud něco odvezeme," zakončil Kula.

Zápas FK Ústí nad Labem - MFK OKD Karviná začíná v sobotu 27. srpna v 10.15 hodin a vy jej můžete sledovat prostřednictvím on-line reportáže na www.onlajny.cz

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.