Generální partner
Světlý režim
26. srpen 2011

Karviná načíná anglický týden zítra v Ústí

Fotbalisté Karviné svedou v zítřejším dopoledni tuhou bitvu se soupeřem i s náročným počasím o další druholigové body. Na hřišti Ústí nad Labem, které loni okoštovalo značku Gambrinus ligy, to však nebude nic snadného.

„Právě proto. Ústí si loni zahrálo první ligu, načerpalo další zkušenosti a protože kostra týmu zůstala pohromadě, budeme mít co do činění s kompaktním sehraným a zkušeným týmem," podotýká trenér karvinského celku Karel Kula.

Na druhou stranu je to možná dobře. Kdykoliv Karviná narazila na podobně vyspělého soka, dokázala sehrát vyrovnanou partii, které scházel jen slušný výsledek. Kromě pohárových bitev se Slavií, Brnem či Libercem, které naopak úspěšný výsledek nepostrádaly, jde hlavně o druholigové duely na Žižkově, v Jihlavě a letos na Střížkově.

„Kromě soupeře se musíme v těchto dnech potýkat i s počasím. Tréninkový rytmus je třeba uzpůsobit momentálním vedrům, z tohoto pohledu je pro nás příznivé, že se utkání hraje už od 10.15 hodin,“ poznamenává dále Kula.

Pro jeho tým začne sobotním utkáním náročný anglický týden, ve kterém přijdou na řadu ještě dva domácí duely. Ve středu 31. srpna nejprve ten pohárový s Opavou a další sobotu 3. září druholigový s Vlašimí.

„Ústí nad Labem v nové sezoně sází na ofenzivní styl, kterému zůstalo věrno i po sestupu z první ligy. Je to opravdu silný tým, což naposledy dokázal jasnou výhrou v Jihlavě, kde sice prohrával, ale to s ním moc neotřáslo a nakonec vyhrál 5:2. Trenér Habanec má vyvážený tým ve všech řadách," podotkl Kula, který Svatopluka Habance zná ze svého studia trenérské profilicence. Společně s Jiřím Balcárkem, bývalým trenérem MFK OKD, seděli v jedné třídě.

Dle slov Karla Kuly se bude jeho celek snažit o podobný způsob hry, jaký předvedl na hřišti Bohemians Praha. „Tím mám na mysli aktivní přístup, ne čekání na náhodný gól nebo na to, co s námi vyvede soupeř. Je třeba opět zapojit více hráčů do ofenzivy, abychom si začali vytvářet gólové šance. Jen musíme změnit takovou podstatnou maličkost - musíme dát nějaké góly," usmíval se Kula, jehož celek před dvěma týdny střížkovského protivníka přestřílel i přehrál, ale prohrál 0:1.

„Po vítězství s Třincem se nám ale zvedla nálada a klukům se zvedlo sebevědomí. Proto se na zápas v Ústí těší a věříme, že si odtamtud něco odvezeme," zakončil Kula.

Zápas FK Ústí nad Labem - MFK OKD Karviná začíná v sobotu 27. srpna v 10.15 hodin a vy jej můžete sledovat prostřednictvím on-line reportáže na www.onlajny.cz

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii