Generální partner
Světlý režim
31. srpen 2023

Karviná posiluje kraj hřiště, přichází Alex Iván

Šestadvacetiletý slovenský křídelník Alex Iván na konci srpna podepsal smlouvu ve Slezsku a poprvé v kariéře bude hrát českou nejvyšší soutěž.

V kabině MFK se setkal se svým spoluhráčem Matejem Čurmou, ještě na jaře společně oblékali dres Trnavy. Alex Iván má ve slovenské nejvyšší soutěži odehráno přes stovku utkání – tři sezóny působil v Seredi, poslední dvě pak ve Spartaku Trnava. „Je to rychlostní hráč, umí jeden na jednoho. Měli jsme o něj zájem už před několika lety, kdy hrál v Seredi,“ řekl na adresu Alexe Ivána sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Na Slovensku hrál za Dunajskou Stredu, Komárno, bratislavskou Petržalku, Sereď a Trnavu. V dorosteneckém věku působila nová karvinská posila v maďarském Györu, kde aktuálně bydlí. „První pocity jsou veskrze pozitivní. Jsem rád, že můžu působit v prvoligovém klubu v České republice. Měl jsem i nabídky z Maďarska, ale česká liga je kvalitnější a mám radost, že taková nabídka přišla. Jsou tady větší kluby, které pravidelně hrávají evropské poháry. Proto ta kvalita," podotkl Alex Iván, který bude oblékat dres s číslem 7.

Na konci předminulé sezóny v dresu ŠKF Sereď proti Nitře na sebe upozornil trefou, která byla zpětně vyhodnocena jako Gól měsíce ve Fortuna lize. Hluboko na vlastní polovině si vzal míč a krásným sólem po levé straně „vymíchal“ protihráče, dostal se až do vápna a překonal gólmana Nitry.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo