Generální partner
Světlý režim
18. září 2015

Karviná přivítá doma exligové Dynamo

Nažhavený domácí celek s nejlepší obranou celé ligy proti odpočinutému soupeři z jihu Čech. Zajímavý zápas, ke kterému českobudějovický tým dorazí ve zbrusu novém polepeném autobuse, startuje na Kovoně v sobotu už od 16:30 hodin.

Každý střet s exligovým soupeřem je výzva. Nejinak to cítí i domácí borci, kteří se pokusí na vlastním stadionu odčinit nezdar z posledního utkání ve Vlašimi, odkud si přivezli pouze bod za bezbrankovou remízu. „Čeká nás další atraktivní soupeř a jen doufám, že minulé domácí zápasy byly pro fandy a příznivce našeho klubu tou nejlepší pozvánkou k návštěvě i tohoto duelu,“ řekl před utkáním trenér Karviné Jozef Weber.

Podle něj si budou muset domácí borci dát pozor především na dva zkušené ofenzivní fotbalisty – Richarda Kaloda a Jana Šimáka. „Pro naši defenzivu to bude zajímavá zkouška, určitě náročnější než ve Vlašimi,“ tuší Weber. Podle webu Dynama je však Kalod mimo hru díky svalovému zranění. České Budějovice patří mezi pětici týmů, které ještě neprohrály. Na druhou stranu si svěřenci Františka Cipra připsali hned čtyři remízy pěti zápasů.

Díky lichému počtu účastníků ve FNL měli českobudějovičtí hráči v minulém kole volno. Kouč domácích nechce spekulovat, zda to je či není výhoda. „Každopádně se mohli dát dohromady, měli i nějaké hráče na reprezentačním srazu mládežnické reprezentace,“ všiml si Jozef Weber. 

Dynamo prožilo minulou sezonu jako z hororu. Jasně nejhorší tým celé Synot ligy posbíral pouhých 22 bodů a inkasoval hned 72 branek. Sestupu nezabránilo ani angažování místního patriota Františka Cipra, který začátkem března nahradil na lavičce odvolaného Luboše Urbana.   

Utkání 7. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – SK Dynamo České Budějovice začíná v sobotu 19. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka, kterému budou na čarách pomáhat kolegové Černý a Peřina.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je také na startu nové sezóny pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo