Generální partner
Světlý režim
18. září 2015

Karviná přivítá doma exligové Dynamo

Nažhavený domácí celek s nejlepší obranou celé ligy proti odpočinutému soupeři z jihu Čech. Zajímavý zápas, ke kterému českobudějovický tým dorazí ve zbrusu novém polepeném autobuse, startuje na Kovoně v sobotu už od 16:30 hodin.

Každý střet s exligovým soupeřem je výzva. Nejinak to cítí i domácí borci, kteří se pokusí na vlastním stadionu odčinit nezdar z posledního utkání ve Vlašimi, odkud si přivezli pouze bod za bezbrankovou remízu. „Čeká nás další atraktivní soupeř a jen doufám, že minulé domácí zápasy byly pro fandy a příznivce našeho klubu tou nejlepší pozvánkou k návštěvě i tohoto duelu,“ řekl před utkáním trenér Karviné Jozef Weber.

Podle něj si budou muset domácí borci dát pozor především na dva zkušené ofenzivní fotbalisty – Richarda Kaloda a Jana Šimáka. „Pro naši defenzivu to bude zajímavá zkouška, určitě náročnější než ve Vlašimi,“ tuší Weber. Podle webu Dynama je však Kalod mimo hru díky svalovému zranění. České Budějovice patří mezi pětici týmů, které ještě neprohrály. Na druhou stranu si svěřenci Františka Cipra připsali hned čtyři remízy pěti zápasů.

Díky lichému počtu účastníků ve FNL měli českobudějovičtí hráči v minulém kole volno. Kouč domácích nechce spekulovat, zda to je či není výhoda. „Každopádně se mohli dát dohromady, měli i nějaké hráče na reprezentačním srazu mládežnické reprezentace,“ všiml si Jozef Weber. 

Dynamo prožilo minulou sezonu jako z hororu. Jasně nejhorší tým celé Synot ligy posbíral pouhých 22 bodů a inkasoval hned 72 branek. Sestupu nezabránilo ani angažování místního patriota Františka Cipra, který začátkem března nahradil na lavičce odvolaného Luboše Urbana.   

Utkání 7. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – SK Dynamo České Budějovice začíná v sobotu 19. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka, kterému budou na čarách pomáhat kolegové Černý a Peřina.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je také na startu nové sezóny pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná