Generální partner
Světlý režim
18. září 2015

Karviná přivítá doma exligové Dynamo

Nažhavený domácí celek s nejlepší obranou celé ligy proti odpočinutému soupeři z jihu Čech. Zajímavý zápas, ke kterému českobudějovický tým dorazí ve zbrusu novém polepeném autobuse, startuje na Kovoně v sobotu už od 16:30 hodin.

Každý střet s exligovým soupeřem je výzva. Nejinak to cítí i domácí borci, kteří se pokusí na vlastním stadionu odčinit nezdar z posledního utkání ve Vlašimi, odkud si přivezli pouze bod za bezbrankovou remízu. „Čeká nás další atraktivní soupeř a jen doufám, že minulé domácí zápasy byly pro fandy a příznivce našeho klubu tou nejlepší pozvánkou k návštěvě i tohoto duelu,“ řekl před utkáním trenér Karviné Jozef Weber.

Podle něj si budou muset domácí borci dát pozor především na dva zkušené ofenzivní fotbalisty – Richarda Kaloda a Jana Šimáka. „Pro naši defenzivu to bude zajímavá zkouška, určitě náročnější než ve Vlašimi,“ tuší Weber. Podle webu Dynama je však Kalod mimo hru díky svalovému zranění. České Budějovice patří mezi pětici týmů, které ještě neprohrály. Na druhou stranu si svěřenci Františka Cipra připsali hned čtyři remízy pěti zápasů.

Díky lichému počtu účastníků ve FNL měli českobudějovičtí hráči v minulém kole volno. Kouč domácích nechce spekulovat, zda to je či není výhoda. „Každopádně se mohli dát dohromady, měli i nějaké hráče na reprezentačním srazu mládežnické reprezentace,“ všiml si Jozef Weber. 

Dynamo prožilo minulou sezonu jako z hororu. Jasně nejhorší tým celé Synot ligy posbíral pouhých 22 bodů a inkasoval hned 72 branek. Sestupu nezabránilo ani angažování místního patriota Františka Cipra, který začátkem března nahradil na lavičce odvolaného Luboše Urbana.   

Utkání 7. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – SK Dynamo České Budějovice začíná v sobotu 19. září v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka, kterému budou na čarách pomáhat kolegové Černý a Peřina.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je také na startu nové sezóny pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo