Generální partner
Světlý režim
25. červen 2019

Karviná ulovila Marka Hanouska (+VIDEO)

Několik dnů se o tom spekulovalo, nyní je to oficiální. Záložník Marek Hanousek úspěšně absolvoval vstupní zdravotní prohlídku a podepsal v Karviné smlouvu. Zároveň se okamžitě připojil k týmu.

V srpnu osmadvacetiletý zkušený fotbalista bude i přes sestup Dukly Praha z nejvyšší soutěže dál hrát FORTUNA:LIGU. Na Julisce mu skončila smlouva, novou nepodepsal, a tak si jako volný hráč mohl vybírat – zvolil slezskou Karvinou, kde bude jeho kariéra pokračovat. Smlouvu podepsal na tři roky!

Posila do středu zálohy přijde kouči Františku Strakovi určitě vhod. „Marek je zkušený ligový hráč. Jsme moc rádi, že se rozhodl kývnout na naši nabídku. Jsem přesvědčený, že bude platným hráčem a v nové sezóně nám svými výkony pomůže,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Marek Hanousek se narodil v Dolních Kralovicích, což je obec u Benešova s necelou tisícovkou obyvatel. Zkušený záložník je téměř celou svou profesionální kariéru spjatý s pražskou Duklou, s výjimkou krátké epizody ve Viktorii Plzeň. V armádním klubu také oblékal kapitánskou pásku.

V lize má odehráno 176 utkání a vstřeleno 14 gólů. Ten poslední je starý téměř tři roky, tehdy 20. srpna 2016 připravil Jana Laštůvku o čisté konto na Městském stadionu v Karviné-Ráji povedenou střelou z dálky v poslední minutě. Přesto Karvinští nesmutnili, protože vyhráli 2:1! „Chtěl jsem zůstat v nejvyšší soutěži, to bylo prioritou. Musím také říct, že do Karviné jsem se vždycky jako soupeř těšil kvůli krásnému stadionu a celkovému zázemí,“ řekl na úvod svého angažmá Hanousek.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.