Generální partner
Světlý režim
13. leden 2020

Karviná ulovila brankáře Petra Bolka

Pětatřicetiletý zkušený rodák z Ostravy Petr Bolek hlásí návrat do nejvyšší české soutěže! Bývalý gólman plzeňské Viktorie, s níž má tři mistrovské tituly, podepsal ve Slezsku smlouvu na rok a půl.

Brankář se zkušenostmi z české, slovenské nebo turecké ligy a majitel hned čtyř mistrovských titulů (tři s Plzní, jeden s Libercem) se vrací na českou prvoligovou scénu po dvou a půl sezónách. „Domluvili jsme se na rok a půl dlouhé smlouvě,“ potvrdil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Po konci v Plzni (září 2017) hostoval Bolek v druholigovém Sokolově, třetiligovém Dolním Benešově a poslední rok působil ve Spartaku Trnava, kde ho vedl bývalý trenér brankářů MFK Karviná Pavel Kamesch a dobře se zná i s Markem Janečkou a Matúšem Čonkou. V Plzni působil s Markem Hanouskem. „Těším se na návrat do české ligy, navíc bydlím v Ostravě. Jsem rád, že jsme se domluvili a je potřeba poděkovat i vedení Trnavy,“ prohlásil Petr Bolek.

Právě Spartak Trnava je jeho poslední štací, kam přestoupil minulou zimu. „A na jaře jsem odchytal devět utkání, plus jsem pomohl k vítězství v poháru. V této sezóně, v její podzimní části, jsem odchytal jeden ligový duel a další asi tři v poháru. Jinak chytával odchovanec Dobrivoj Rusov. Když se ale ohlédnu za tímto angažmá na Slovensku, tak musím konstatovat spokojenost,“ usmál se sympatický gólman.  

Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek si příchod zkušeného brankáře pochvaluje. „Petr je osobnost, Čech a hlavně borec z blízkého okolí. To je strašně důležitý aspekt. Jsem přesvědčený, že nám na jaře výrazně pomůže po sportovní stránce a osobitým charisma,“ podotkl s úsměvem spokojený trenér Jarábek.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.