Generální partner
Světlý režim
13. leden 2020

Karviná ulovila brankáře Petra Bolka

Pětatřicetiletý zkušený rodák z Ostravy Petr Bolek hlásí návrat do nejvyšší české soutěže! Bývalý gólman plzeňské Viktorie, s níž má tři mistrovské tituly, podepsal ve Slezsku smlouvu na rok a půl.

Brankář se zkušenostmi z české, slovenské nebo turecké ligy a majitel hned čtyř mistrovských titulů (tři s Plzní, jeden s Libercem) se vrací na českou prvoligovou scénu po dvou a půl sezónách. „Domluvili jsme se na rok a půl dlouhé smlouvě,“ potvrdil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Po konci v Plzni (září 2017) hostoval Bolek v druholigovém Sokolově, třetiligovém Dolním Benešově a poslední rok působil ve Spartaku Trnava, kde ho vedl bývalý trenér brankářů MFK Karviná Pavel Kamesch a dobře se zná i s Markem Janečkou a Matúšem Čonkou. V Plzni působil s Markem Hanouskem. „Těším se na návrat do české ligy, navíc bydlím v Ostravě. Jsem rád, že jsme se domluvili a je potřeba poděkovat i vedení Trnavy,“ prohlásil Petr Bolek.

Právě Spartak Trnava je jeho poslední štací, kam přestoupil minulou zimu. „A na jaře jsem odchytal devět utkání, plus jsem pomohl k vítězství v poháru. V této sezóně, v její podzimní části, jsem odchytal jeden ligový duel a další asi tři v poháru. Jinak chytával odchovanec Dobrivoj Rusov. Když se ale ohlédnu za tímto angažmá na Slovensku, tak musím konstatovat spokojenost,“ usmál se sympatický gólman.  

Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek si příchod zkušeného brankáře pochvaluje. „Petr je osobnost, Čech a hlavně borec z blízkého okolí. To je strašně důležitý aspekt. Jsem přesvědčený, že nám na jaře výrazně pomůže po sportovní stránce a osobitým charisma,“ podotkl s úsměvem spokojený trenér Jarábek.Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii