Generální partner
Světlý režim
26. květen 2017

Karviná vyzve na závěr v sobotu Jablonec

I s Tomášem Wágnerem půjdou do boje svěřenci Jozefa Webera. Duel dvou týmů, které proti sobě letošní sezónu otevřely, začne v sobotních 17 hodin!
Poprvé od sezóny 2013/2014 se karvinští fotbalisté představí v posledním utkání celé sezóny na domácím trávníku. V rozlučkovém zápase povedené prvoligové sezóny nastoupí proti Jablonci a rádi by zvítězili. Pokud by se jim to povedlo, tak za příznivé konstelace ostatních výsledků by mohli skončit v horní polovině tabulky. 

To je také hnací motor a motivace do poledního zápasu. „A to je dobře. Je o co hrát a uděláme všechno pro to, aby se nám to podařilo. Není nám jedno, kolikátí nakonec skončíme,“ hlásil dva dny před utkáním trenér Jozef Weber. V létě v Jablonci prvoligová mise začala a nyní se stejným soupeřem doma skončí. „Jsme zkušenější, ten zápas nám mnohé ukázal a rádi bychom Jablonci porážku vrátili,“ připomněl výsledek 3:5 v neprospěch svého týmu.

Velmi dobrou zprávou je fakt, že do utkání bude moci zasáhnout útočník Tomáš Wágner, který právě z Jablonce v Karviné hostuje. „Chtěl bych tímto poděkovat oběma stranám, na zápas se moc těším a jsem rád, že budu moct nastoupit. Ve světě je normální, že hráč, který jde hostovat, tak proti svému týmu hraje. Jen u nás tomu tak není. I z tohoto důvodu mám radost,“ přiznal autor padesátky ligových gólů. 
Byl to právě sedmadvacetiletý útočník, který v létě duel na severu Čech hattrickem rozhodl. „No jo, asi bych to měl odčinit a v sobotu dát nějaký gól, že jo? Ale to uvidíme, budu se o to každopádně snažit,“ usmál se Wágner a dodal, že se na duel proti svým spoluhráčům a kamarádům se těší. 

Jablonec vedený trenérem Zdeňkem Kluckým, který po 10. kole nahradil Zdenka Frťalu, už šest zápasů v řadě nevyhrál – poslední čtyři utkání remizoval (na Slavii, s Plzní, v Liberci, s Teplicemi). Pikantní zápas čeká kromě Tomáše Wágnera i Jaroslava Zeleného, kterého v zimě Jablonec z Karviné koupil. A ukázalo se to jako velmi dobrý tah, protože „Zelí,“ patří k nejdůležitějším hráčům severočeského klubu. Do utkání v dresu soupeře určitě nezasáhnou karetní hříšníci Trávník s Kubistou.

Hostům ze severu patří osmá příčka s šestatřiceti body, svěřenci Jozefa Webera zaostávají o dva body a patří jim desátá pozice. Jedna jistota tady je – pokud Karvinští vyhrají, skončí v tabulce před Jabloncem. Ovšem, na jakém místě konkrétně, na to si všichni počkají zhruba do sedmé hodiny večer.

Utkání 30. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná – FK Jablonec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 27. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách pak pánové Peřina a Horák. Vstupenky na utkání jsou stále v prodeji na obvyklých místech a budou k dostání i před zápasem na pokladnách, které se otevřou v 15:45 hodin.

Naposledy v této sezóně si fanoušci můžou zakoupit slosovatelný eMeFKa zpravodaj. Štastní vylosovaní se mohou těšit na dárkový poukaz do wellness Zámečku Petrovice, piva Gambrinus a Radegast nebo klubový dres.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo