Generální partner
Světlý režim
24. říjen 2014

Karviná vyzve v dalším derby SFC Opava

Po padesáti dnech změří karvinští a opavští fotbalisté znovu síly. Po pohárovém utkání už nyní půjde o důležité body do tabulky Fotbalové národní ligy. Zápas startuje v sobotu v 10:15 hodin.

I do třetice zvládnout regionální derby. To je přání a cíl pro sobotní dopoledne. Bude to zápas dvou rivalů, kteří se dobře znají a navíc opět dojde na souboj dvou trenérských kamarádů – Jozefa Webera na karvinské a Jana Baránka na opavské lavičce. Začátkem září se z výhry a postupu v poháru FAČR radovali fotbalisté SFC po těsné výhře 1:0. „Nastoupíme proti stejnému soupeři, ale půjde o víc. Body potřebují oba týmy. Na derby se všichni těšíme,“ prohlásil nejlepší karvinský střelec Lubomír Urgela.

Ten prožívá výborné období a společně s Lukášem Budínským táhnou Karvinou svými brankami. „Samozřejmě mám radost, že se mi v koncovce daří, ale jsme jeden tým,“ dodal skromně slovenský fotbalista, kterému podle jeho slov vyhovuje současné velmi chladné počasí. „Anglické počasí, které tady od středy panuje, mám rád,“ dodal Urgela.

Karvinští se budou muset v derby obejít o stopera Václava Cvernu, který byl ve FM po druhé žluté kartě vyloučen a jeden zápas si odpočine. Vedle Jana Trousila by se tak měl stejně jako v utkání ve Vlašimi objevit Tomáš Janíček

Specifické utkání čeká na opavskou dvojici David Mikula a Jan Svatonský. Oba se totiž vrátí do Karviné v dresu soupeře. Hráči Slezského FC prožívali na začátku sezóny velkou euforii, jelikož po návratu do FNL si v prvních třech duelech připsali tři vítězství a chvíli byli v čele soutěže. Nyní však spadli zpět do reality a se čtrnácti body jim patří 11. pozice.

Vzájemná statistika obou mužstev od sezóny 2008/2009 je vyrovnaná. Oba týmy se potkaly v celkem osmi mistrovských zápasech. Shodně třikrát se z vítězství radovala obě mužstva a ve dvou případech skončil zápas nerozhodně. V domácím prostředí Karvinští třikrát vyhráli a jednou remizovali. Poslední duel těchto rivalů v rámci Fotbalové národní ligy skončil jasnou výhrou Karviné 5:2. To bylo 14. dubna 2013.

Utkání 12. kola FNL MFK OKD Karviná – SFC Opava začíná v SC Kovona v sobotu 25. října v 10:15 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího pana Martina Nenadála. Na čarách mu budou pomáhat kolegové Machálek a Dobrovolný.

V přestávce zápasu proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů. O jaké ceny se bude soutěžit? Hlavní cenou bude klubový dres, dalšími cenami pak pětilitrové soudky piva. Každý z trojice navíc obdrží týmový plakát hráčů A-mužstva. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - lidových 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo