Generální partner
Světlý režim
6. listopad 2015

Karviná vyzve v sobotu silnou ústeckou Armu

Bitva o druhé místo bude ve hře dvě hodiny po sobotním poledni. Karvinští by rádi tříbodovým ziskem potvrdili venkovní výhru z hřiště Táborska.
Celý tým si velmi dobře uvědomuje, že posledním vítězstvím se vrátil do boje o nejvyšší příčky. V cestě však stojí další těžký protivník – Ústí nad Labem. Na tento tým nemají Karvinští příliš dobré vzpomínky, jelikož v květnu v závěru minulé sezóny si Arma odvezla z Kovony výhru 1:0. Takový výsledek by tentokrát brali i domácí. „Tento zápas nám mnohé naznačí. Věřím, že přijde hodně lidí a potěšíme je výhrou,“ nechal se slyšet trenér Jozef Weber.

Na jeho svěřence čeká kompaktnější a disciplinovanější mužstvo, než v minulé sezóně. „To se projevuje na jejich výsledcích. Mají pouze jedinou porážku a jsou na čtvrtém místě o bod před námi. Rádi bychom je přeskočili,“ přeje si Weber, který očekává velký boj podobný tomu zářijovému proti Třinci, kteří jeho svěřenci rozhodli jedinou brankou. Ústí venku ještě neprohrálo i to je pro Karvinou výzva. Další skutečností je fakt, že Arma už tři kola čeká na vítězství.

Po remíze s Opavou a v Sokolově totiž měli svěřenci Petra Němce v minulém kole volno. Určitě se také nabízí otázka, zda to pro ně bude výhodou či ne. Karvinští si mohou říct, že pro ně to rozhodně příjemné nebylo, jelikož po nuceném volnu následující dvě utkání prohráli a nastartovali se až minulý týden v Sezimově Ústí.

Tým ze severozápadních Čech, který se na dalekou cestu do Karviné vydal už v pátek po obědě, nemá ve svém středu žádného výraznějšího fotbalistu, který by vyčníval. Po minulé nepodařené sezóně chtějí všichni v klubu prožít poklidnou druholigovou sezónu bez sestupových starostí. To se evidentně daří i bez střelce Melunoviće. Toho nahradili šestigólový Smola a pětigólový Zeman. „Jinak jsme v létě tým spíš doplnili, než posílili,“ řekl trenér Němec. 

Od sezóny 2008/2009 se oba celky potkaly hned dvanáctkrát. Šestkrát se radovalo Ústí, pětkrát Karviná a jednou skončil zápas nerozhodně. V posledních dvou duelech stačila k výhře vždy jedna branka, kterou vstřelilo, k smůle Karvinských právě Ústí nad Labem.

Utkání 14.kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem začíná na Kovoně v sobotu 7. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske a na čarách jeho asistenti Myška a Šimáček.

V poločase proběhne soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o soudek piva, klubový dres a šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná