Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje

03.01.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje Nevlídné a typicky mrazivé lednové počasí přivítalo svěřence Norberta Hrnčára na prahu zimní přípravy. Do prvního tréninku v novém roce se zapojilo čtyřiadvacet hráčů včetně tří brankářů.

 

Pomalým usměvavým krokem se krátce před čtvrtečním polednem začali trousit do kabiny fotbalisté MFK. Jako první dorazil Filip Panák, který se začne připravovat individuálně, a chvíli po něm Luboš Tusjak. Kromě dobře známých tváří, se k týmu připojili tři nováčci - dva Slováci a jeden Srb.

Konkrétně se jedná o obránce Timoteje Záhumenského z Dunajské Stredy a Lazara Djordjeviće z Vojvodiny Novi Sad. Třetím do party je záložník Michal Faško, který patří Grasshoppers Curych, ale naposledy hostoval v německém Braunschweigu. „Záhumenský s Faškem u nás budou hostovat, Djordjević přijde na přestup,“ upřesnil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z příchodů to ještě není vše - z hostování v Třinci se vrátil Tomáš Weber, z juniorky dostanou šanci Nikolaos Athanasios Fokaidis s Vojtěchem Walou a z dorostu U19 odchovanec Martin Vlachovský s mládežnickým reprezentantem Slovenska Matúšem Maderem.  

V kabině se už neobjevil Jiří Piroch, toho si stáhla Plzeň. Nepokračují také zahraniční hráči Aleš Mertelj a Gergö Kocsis. Bojan Letić se stále zotavuje po mononukleóze, individuální plán si plní Pavel Dreksa. Na prvním tréninku chyběli Adriel D´Avila Ba Loua s Ericem Ramirezem a Benjaminem Čolićem. Všichni tři se k týmu připojí v co nejkratší době. 

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy

BRANKÁŘI: Martin Berkovec, Martin Pastornický, Jiří Ciupa
OBRÁNCI: Marek Janečka, Ján Krivák, Luboš Tusjak, Filip Panák, Oliver Putyera, Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević
ZÁLOŽNÍCI: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Vojtěch Smrž, Ondřej Lingr, Petr Galuška, Jan Suchan, Dávid Guba, Soufiane Dramé, Tomáš Weber, Vojtěch Wala (U21), Erik Puchel, Michal Faško
ÚTOČNÍCI: Tomáš Wágner, Martin Vlachovský (U19)

Zapojí se v nejbližší době: Adriel D´Avila Ba Loua, Eric Ramirez, Benjamin Čolić, Matúš Mader (U19), Nikolaos Athanasios Fokaidis (U21)
Absence: Pavel Dreksa (individuální plán), Bojan Letić (nemoc)

Fotogalerie

               
 

• Víkendové výsledky týmů MFK
včera - Slovácko-U19 2:1, U18-Blansko 2:1, Slovácko-U17 2:3, U16-Blansko 5:1, Jihlava-U15 1:1, Jihlava-U14 6:3.

• Čolić vynechá derby s Baníkem
včera - Pro 4 žluté karty musí obránce či záložník ob Benjamin Čolić vynechat následující utkání, kterým bude to páteční proti ostravskému Baníku. Bosenský fotbalista uviděl čtvrtou žlutou kartu na půdě pražské Dukly. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila Disciplinární komise LFA.

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 3 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
20.3. - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem