Generální partner
Světlý režim
21. červen 2022

Karviná získala z Líšně Jaroslava Málka

Jeden z nejlepších hráčů posledních dvou sezón ve druhé nejvyšší soutěži se upsal Karviné! Kreativní střední záložník Jaroslav Málek se stěhuje z brněnské Líšně do Slezska.

Druhou letní posilou je třicetiletý středopolař, kterého zdobí velice dobrá technika, přehled ve hře či dynamika. Důkaz? V sezóně 2020/2021 se stal Jaroslav Málek králem střelců F:NL s třinácti trefami, v uplynulé sezóně se trefil jedenáctkrát. „Získali jsme na přestup jednoho z nejlepších hráčů uplynulých dvou sezón, kteří běhali po druholigových trávnících. Jsem opravdu moc rád, že se transfer vydařil. Věřím, že pro boj o postup bude Jarda důležitou postavou našeho týmu,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

V Líšni strávil bývalý hráč Jihlavy, Břeclavi, Viktorie Žižkov, Třince nebo Hlučína tři sezóny a podle svých slov už chtěl do klubu s těmi nejvyššími ambicemi. „V Brně bylo hezky, ale rád bych s Karvinou do nejvyšší soutěže. Vím, že ty ambice tady jsou a hlavně Karviná je větší klub než Líšeň. To mě lákalo. A navíc region dobře znám,“ prohlásil Jaroslav Málek.

Pro Málka jde už o několikátou druholigovou štaci. Důležité je, že zná zdejší region a v Karviné se pokusí splnit si sen, zahrát si první ligu. Ovšem k vysněnému cíli povede dlouhá, náročná a jistě trnitá cesta…

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo