Generální partner
Světlý režim
15. září 2020

Karvinští vstupují do MOL Cupu v Ostravě, čeká je Unie Hlubina

Fotbalový svátek zažije ve středu tým Unie Hlubina spolu se svými příznivci. k účastníkovi krajského přeboru zavítá prvoligový tým. Zápas se hraje v moravské části Ostravy 16. září od 16 hodin.

Karvinští jsou jasnými favority zápasu, do utkání zásahnou méně vytěžovaní borci A-týmu. Poměrně dost utkání tohoto kola (zatím 16) už byla kontumována ve prospěch týmů z vyšších soutěží, jelikož amatérské týmy z mnoha důvodů nechtěly podstoupit PCR test k vyloučení onemocnění COVID-19, což je dle nařízení FAČR od této sezóny v MOL Cupu povinností, pokud je los svede dohromady s týmem z obou profesionálních soutěží.

Ovšem hráči Unie Hlubina chtěli za každou cenu hrát, testy dopadly negativně, proto sehrání zápasu nic nebrání. „Šanci dostanou hráči širšího kádru. Hráči, kteří hráli proti Spartě, budou normálně trénovat,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan.

Podcenění soupeře, který hraje až pátou nejvyšší soutěž, podle Bielana nehrozí. „Kluci se musí ukázat. Chtějí hrát, tak nás musí přesvědčit. O žádném podcenění nemůže být ani řeč. Občas nějaké velké překvapení na úkor jasného favorita v domácích pohárových soutěžích nastane, ale věřím, že to nebude náš případ. Naši kluci mají kvalitu, ukážou ji a jsem přesvědčený, že bez problémů postoupíme do dalšího pohárového kola,“ dodal Marek Bielan.

Aktuálně devátý celek krajského přeboru Moravskoslezského kraje se do druhého pohárového kola dostal po vysoké výhře 6:3 nad městským rivalem MFK Vítkovice. Pro celý klub a jeho příznivce bude středeční duel velkým svátkem, o čemž svědčí i fakt, že dle dostupných informací domácí kvůli zvýšenému diváckému zájmu (očekává se až pět set fanoušků) vybudují na jedné z podélných stran mobilní tribunu.

Utkání 2. kola MOL Cupu TJ Unie Hlubina – MFK Karviná startuje v Ostravě (stadion se nachází na ulici Gajdošova 2287/31) ve středu 16. září v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Radek Dubravský. Vstupenky se budou prodávat přímo na místě v ceně 50 Kč, ženy a děti mají vstup zdarma.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii