Generální partner
Světlý režim
24. červen 2019

Konečné 15. místo v pořadí Ondrášovka Cupu

Neoficiální mistrovství republiky je minulostí. Hráči MFK Karviná na něm ve všech kategoriích ostudu rozhodně neudělali. Klubový web přináší menší souhrn a ohlédnutí za letošním (už) sedmým ročníkem.
Ondrášovka Cup je oficiální pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13 a má za sebou již sedmý ročník. Jedná se o jeden z největších fotbalových mládežnických projektů v ČR. Do právě skončeného ročníku bylo přihlášeno 653 týmů. Odehrálo se 97 turnajů ve 42 lokalitách. Vše začalo již loni v srpnu pětačtyřiceti předkoly, pokračovalo se podzimními šestačtyřiceti kvalifikacemi a vyvrcholilo na jaře 2019 šesti finálovými turnaji.

Městský fotbalový klub Karviná měl ve finálových turnajích zastoupení ve třech kategoriích – U8, U9 a U13. Tyto tři týmy posbíraly dohromady 39 bodů, z čehož rezonovalo konečné 15. místo. Z pětašedesáti klubů, které se na finálové turnaje probojovaly, je to moc hezký výsledek.

Finálové turnaje jednotlivých věkových kategoriích se konaly v Roudnici nad Labem, v Šumperku, v Hradci Králové, ve Vysokém Mýtě, v Příbrami a v Chomutově. „Jsme spokojení, že jsme se dostali na tři finálové turnaje. Přeci jen má Ondrášovka Cup v republice pozitivní ohlas. Navíc pro tým U8 to byl vůbec první turnaj tohoto druhu. V nové sezóně bychom opět rádi během podzimu pořádali kvalifikační turnaje,“ podotkl trenér U13 a hlavní organizátor kvalifikačních turnajů v Karviné Tomáše Červenka.

Nejlepším týmem Ondrášovka Cupu byla Sparta Praha s celkovým ziskem 140 bodů. Druhá skončila Slavia Praha (120 bodů) a třetí Mladá Boleslav (119). Tyto tři kluby měly zastoupení ve všech šesti finálových turnajích.

VÝSLEDKY MFK KARVINÁ

U13 Roudnice nad Labem – 8. místo
U9 Příbram – 9. místo 
U8 Chomutov – 19. místo
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii