Mlade talenty

Konečné 15. místo v pořadí Ondrášovka Cupu

24.06.2019 | redakce
 

Konečné 15. místo v pořadí Ondrášovka Cupu Neoficiální mistrovství republiky je minulostí. Hráči MFK Karviná na něm ve všech kategoriích ostudu rozhodně neudělali. Klubový web přináší menší souhrn a ohlédnutí za letošním (už) sedmým ročníkem.

 

Ondrášovka Cup je oficiální pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8-U13 a má za sebou již sedmý ročník. Jedná se o jeden z největších fotbalových mládežnických projektů v ČR. Do právě skončeného ročníku bylo přihlášeno 653 týmů. Odehrálo se 97 turnajů ve 42 lokalitách. Vše začalo již loni v srpnu pětačtyřiceti předkoly, pokračovalo se podzimními šestačtyřiceti kvalifikacemi a vyvrcholilo na jaře 2019 šesti finálovými turnaji.

Městský fotbalový klub Karviná měl ve finálových turnajích zastoupení ve třech kategoriích – U8, U9 a U13. Tyto tři týmy posbíraly dohromady 39 bodů, z čehož rezonovalo konečné 15. místo. Z pětašedesáti klubů, které se na finálové turnaje probojovaly, je to moc hezký výsledek.

Finálové turnaje jednotlivých věkových kategoriích se konaly v Roudnici nad Labem, v Šumperku, v Hradci Králové, ve Vysokém Mýtě, v Příbrami a v Chomutově. „Jsme spokojení, že jsme se dostali na tři finálové turnaje. Přeci jen má Ondrášovka Cup v republice pozitivní ohlas. Navíc pro tým U8 to byl vůbec první turnaj tohoto druhu. V nové sezóně bychom opět rádi během podzimu pořádali kvalifikační turnaje,“ podotkl trenér U13 a hlavní organizátor kvalifikačních turnajů v Karviné Tomáše Červenka.

Nejlepším týmem Ondrášovka Cupu byla Sparta Praha s celkovým ziskem 140 bodů. Druhá skončila Slavia Praha (120 bodů) a třetí Mladá Boleslav (119). Tyto tři kluby měly zastoupení ve všech šesti finálových turnajích.

VÝSLEDKY MFK KARVINÁ

U13 Roudnice nad Labem – 8. místo
U9 Příbram – 9. místo 
U8 Chomutov – 19. místo

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem