Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2015

Konkurence je tady teď ještě větší, tvrdí Fiala

Záložník Matěj Fiala pečetil výstavním gólem pod břevno karvinské představení v sobotní generálce proti ostravskému Baníku. Jak vnímá konkurenci na obou krajích zálohy, či pohárový duel v Hranicích?

Karvinští fotbalisté zakončili přípravné období nečekaně hladkou výhrou nad prvoligovým soupeřem. Výsledek 3:0 čekal málokdo. „Ale hráli jsme opravdu dobře, především první poločas byl hodně dobrý. Kluci plnili přesně to, co nám říkal trenér,“ řekl Fiala, který naskočil až do druhého dějství a gólem do šibenice stanovil konečné skóre. „Jo, byl to hezký gól, podobný jsem dal v lize ve Vlašimi. Ale to už jsou dva roky,“ usmál se a poděkoval na dálku Václavu Juřenovi za přiťuknutí.

Stejně jako jeho spoluhráčům se mu velmi zamlouval zrekonstruovaný stadion v Ostravě-Vítkovicích. „Je krásný, byl jsem tam poprvé. Jen mám obavu, že ho Baník v žádném zápase nenaplní a poloprázdné tribuny asi nebudou úplně ono. Prostředí bude hodně komorní,“ myslí si pětadvacetiletý fotbalista.

Podle Fialy se jednoznačně jednalo o nejvydařenější zápas celé letní přípravy, která už je u konce. Do prvního mistráku, na který se celá kabina už ohromně těší, zbývá odehrát jen sobotní první pohárové kolo v Hranicích. „Všichni se už na start sezóny těšíme, ale musíme taky zvládnout ty Hranice. Nečeká nás nic lehkého, ale přes divizního soupeře se od nás očekává postup. Nic jiného nepřichází v úvahu. Ale všichni víme, jaké jsou pohárové zápasy. Domácí tým nikdy nemá co ztratit, hraje uvolněně a pro favorita je to pak hodně těžké. To si velmi dobře pamatuji ještě z Kroměříže. Musíme dát rychle gól, pak to půjde,“ myslí si Matěj Fiala.

Na otázku, zda jej nestraší velká konkurence na krajních pozicích, odpovídá pohotově. „Konkurence musí být. V Karviné byla vždy konkurence, ale teď je ještě větší. Aspoň má trenér z čeho vybírat,“ dodal s úsměvem.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo