Generální partner
Světlý režim
18. leden 2020

Kouč Jarábek: S výhrou spokojenost. Obdržené góly? Zbytečné!

Konečně se on i celý tým dočkal. Karvinští konečně zvítězili, pro trenéra Jarábka to je vůbec první vítězství od jeho listopadového nástupu. Jak se mu zamlouval zápas s Prostějovem a celkově Tipsport liga?

Trenére, konečně vítězství. Pro vás vůbec první na lavičce MFK Karviná. Máte radost?
Pochopitelně mám radost, ale určitě větší mají hráči. Jasně, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Na druhou stranu nás těší tři vstřelené góly, ale s dvěma lacině obdrženými nemůžeme být a nejsme spokojení.

V první půli se podařilo skórovat Lingrovi a Eduardovi. Jak se vám zamlouval herní projev mužstva?
Spokojenost. Vlastně i s druhým poločasem, přestože jsme dvakrát zbytečně inkasovali. Přičítám to naší až moc ofenzivní hře. Ale kluci během celého zápasu přenášeli do hry věci z tréninku.

Hezký gól po rohu z kvalitního výskoku vstřelil Brazilec Eduardo. Co vůbec říkáte na dosavadní práci dvou hráčů z Jižní Ameriky Eduarda a Jeana Mangabeiry?
Eduardo hraje tak, jak by měl stoper hrát – dobře, jednoduše a spolehlivě. Zatím se ukazuje ve velmi dobrém světle. Naopak Jean zatím dělá chyby a nemá takovou kvalitu jako Eduardo. Uvidíme, jak se bude jevit v dalším průběhu přípravy.

Tři góly v jednom zápase! To tady naposledy bylo v ligovém utkání ve Zlíně na konci srpna, kde se podařilo vsítit dokonce ještě o gól víc.
Je to pozitivní, ale nic to nemění na tom, že stále hledáme kvalitního útočníka. Ještě máme čas.

Co vám ukázala Tipsport liga, ve které jste odehráli tři utkání s bilancí jedné výhry a dvou remíz?
Turnaj v Ostravě nám ukázal slušnou defenzivu a parametry hry, které chceme praktikovat – kombinační fotbal s rychlou přechodovou fází. Jen musíme vylepšit koncovku.

Série čtyř po sobě jdoucích zápasů a do toho dvoufázové tréninky - to je u konce. Je ta nejtěžší část zimní přípravy už za vámi?
Ve středu odlétáme do Turecka, kde hráči budou absolvovat denně dvě až tři tréninkové fáze včetně různých workshopů. Nějaké běhy tam ještě budou, ale ne tolik objemné. Budeme se zaměřovat hlavně na rychlostní vytrvalost a rychlost obecně. Tréninkové dávky budou pořád náročné, zvolníme až po generálce, tedy týden před ligovým zápasem proti Zlínu.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii