Generální partner
Světlý režim
18. leden 2020

Kouč Jarábek: S výhrou spokojenost. Obdržené góly? Zbytečné!

Konečně se on i celý tým dočkal. Karvinští konečně zvítězili, pro trenéra Jarábka to je vůbec první vítězství od jeho listopadového nástupu. Jak se mu zamlouval zápas s Prostějovem a celkově Tipsport liga?

Trenére, konečně vítězství. Pro vás vůbec první na lavičce MFK Karviná. Máte radost?
Pochopitelně mám radost, ale určitě větší mají hráči. Jasně, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Na druhou stranu nás těší tři vstřelené góly, ale s dvěma lacině obdrženými nemůžeme být a nejsme spokojení.

V první půli se podařilo skórovat Lingrovi a Eduardovi. Jak se vám zamlouval herní projev mužstva?
Spokojenost. Vlastně i s druhým poločasem, přestože jsme dvakrát zbytečně inkasovali. Přičítám to naší až moc ofenzivní hře. Ale kluci během celého zápasu přenášeli do hry věci z tréninku.

Hezký gól po rohu z kvalitního výskoku vstřelil Brazilec Eduardo. Co vůbec říkáte na dosavadní práci dvou hráčů z Jižní Ameriky Eduarda a Jeana Mangabeiry?
Eduardo hraje tak, jak by měl stoper hrát – dobře, jednoduše a spolehlivě. Zatím se ukazuje ve velmi dobrém světle. Naopak Jean zatím dělá chyby a nemá takovou kvalitu jako Eduardo. Uvidíme, jak se bude jevit v dalším průběhu přípravy.

Tři góly v jednom zápase! To tady naposledy bylo v ligovém utkání ve Zlíně na konci srpna, kde se podařilo vsítit dokonce ještě o gól víc.
Je to pozitivní, ale nic to nemění na tom, že stále hledáme kvalitního útočníka. Ještě máme čas.

Co vám ukázala Tipsport liga, ve které jste odehráli tři utkání s bilancí jedné výhry a dvou remíz?
Turnaj v Ostravě nám ukázal slušnou defenzivu a parametry hry, které chceme praktikovat – kombinační fotbal s rychlou přechodovou fází. Jen musíme vylepšit koncovku.

Série čtyř po sobě jdoucích zápasů a do toho dvoufázové tréninky - to je u konce. Je ta nejtěžší část zimní přípravy už za vámi?
Ve středu odlétáme do Turecka, kde hráči budou absolvovat denně dvě až tři tréninkové fáze včetně různých workshopů. Nějaké běhy tam ještě budou, ale ne tolik objemné. Budeme se zaměřovat hlavně na rychlostní vytrvalost a rychlost obecně. Tréninkové dávky budou pořád náročné, zvolníme až po generálce, tedy týden před ligovým zápasem proti Zlínu.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.